Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Klaus v USA: Tato země je rozpolcena; deficit ve výši poloviny rozpočtu je neuvěřitelný

Klaus v USA: Tato země je rozpolcena; deficit ve výši poloviny rozpočtu je neuvěřitelný

06.03.2009 15:30
Autor: Redakce, Patria.cz

Během cesty do USA se český prezident Václav Klaus podivoval nad návrhem rozpočtu Obamovy administrativy na rok 2010. Deficit ve výši jedné poloviny rozpočtu je neuvěřitelný, uvedl Klaus na svých internetových stránkách. Prý "nevěří svým očím, že rozpočet USA počítá s příjmy 2,4 bilionů dolarů a s výdaji 3,6 bilionů dolarů."

Klaus rovněž konstatuje, že země je rozpolcena, že "mezera mezi očekáváními a realitou je na nejvyšší možné úrovni." Na jedné straně se podle Klause žádnému prezidentovi ve volební kampani nepodařilo vytvořit taková očekávání, přičemž na druhou stranu od Velké krize třicátých let nedošlo k tak prudkému a hlubokému zhoršení ekonomické reality, jako nyní.

"Očekávání rychle klesají (...) a realita nenaznačuje sebemenší obrat k lepšímu. Když koncem února prezident Obama představil základní rysy svého rozpočtu na finanční rok 2010, bylo jasné, že je konec Reaganovy revoluce (...) a návrat k Rooseveltovi a možná L. B. Johnsonovi," napsal Klaus.

Prezident republiky Václav Klaus odletěl do USA včera. Během cesty, která skončí v pondělí, promluví na konferenci Wall Street Journal ve městě Santa Barbara, zahájí mezinárodní konferenci o klimatických změnách v New Yorku a vystoupí s projevem na Columbijské univerzitě.


Váš názor
  •  
    09.03.2009 12:23

    Ano, USA jsou presne v pr... . je to síla, jestli z teto strasne situace nekdy vybrusli, to bude zazrak zazrakovaty!!!!
    Petr
  • jsem zvědav
    06.03.2009 19:10

    No tak to jsem zvědav,co pak tam pan prezident asi zase poví v té emerice. Mám pocit že jak spustí že se emerika řítí do kélu tak z toho bude velkej problém. Je pravda že to tu ví každý,enomže jim to tam říct nějakej čecháček na plnou hubou ...... to asi nerozdejchaj.
    • Re: jsem zvědav
      07.03.2009 9:09

      Přesně tak....
      Laďa
      • C.T.
        09.03.2009 14:29

        Ja vim, ze to bude smrdet konspiracnim BS, ale Obama a jeho team je jenom vlada, ktera ma na starosti zvladnuti zakladnich problemu a udrzeni blbeho americkeho lidu na uzde...Ja jsem docela zvedavy na tahy lidi "behind the curtain"...Docela by me zajimalo, s cim prijdou...Mozna nejake nove technologie, kterymi bude znenadani nutne vybavit cely svet??? A amici na to budou mit patent??? Co treba taka mala souvislost: extremne zvyseny pocet UFO sightings a 95% aerolinii v srackach...2010 maji jit vsechny raketoplany do srotu...Nemyslite, ze cely prumysl rychle dopravy trochu zaostal? Co kdyz prijdou s nacim totalne novym na cem zase nastartujou tu jejich masinerii...Vzhledem na to, ze trhy jsou docela hodne blizko dna, tak snad ti "BtC" jiz maji nakoupeno a konecne to rozbehnou...Nebo to ani namusi byt aerolinky, ale naco uuuuplne odlisneho...;-)
        eF
        • jasne revoluce v monetarni politice
          09.03.2009 22:26

          je to tak ...bude to nejnovejsi dolarova bankovka ...das ji do penezenky a ona se ti do rana sama rozmnozi 10x pri normalni teplote lidskeho tela a 20x v troube pri teplote 100+ stupnu celsia
          oxik2
Aktuální komentáře
14.05.2025
6:13Proč se vyplatí investovat v Japonsku a co si na něm oblíbil Warren Buffett
13.05.2025
22:00Wall Street pokračovala v rally; inflace na tříletých minimech  
18:19Traders Talk: ČEZ doručí slabší zisky, Wall Street nabírá dech a kde hledat příležitosti
17:34Kam došla rotace a „úpadek“ americké výjimečnosti
17:00Technologie táhnou Wall Street dál nahoru  
16:24Direct Financing s.r.o.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
15:59Amazon: Uklidnění na celní frontě posílá akcie nahoru  
15:15Americká inflace v dubnu klesla. Pro trhy malé plus, pro Fed se situace nemění
13:08Mluvčí EK: Dopis českému ministrovi ohledně Dukovan není právně závazný
12:55Preview ČEZ: Pokles tržeb i zisku a nárůst provozních nákladů. Pozitivní příspěvek by měla přinést akvizice GasNet  
12:51Boeing může znovu prodávat do Číny. Během roku by měl dodat 50 letadel
12:24Tržby prodejce bot Footshop v prvním čtvrtletí meziročně vzrostly na 422 mil. Kč
11:46Důvěra investorů v německou ekonomiku se v květnu překvapivě rychle zotavila z dubnového propadu
11:29Tržní euforie opadla před inflačními daty, která ale budou znovu zastaralá  
11:09Trump míří do Perského zálivu. Co od jeho první zahraniční cesty čekat
11:02Trhy se po celní bouři opět uklidňují, bezpečné přístavy naopak letošní zisky korigují
10:06Spotřebitelská inflace za duben byla potvrzena na 1,8 pct, je nejníže za sedm let
9:08Rozbřesk: Nižší čínsko-americká cla, je vyhráno?
8:52Dukovany na čekané, optimismus ohledně příměří USA-Čína a smíšené evropské futures  
8:38EBRD opět zhoršila výhled růstu české ekonomiky, letos čeká růst o 1,6 procenta

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data