Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Současná česká vládá končí, přišla o důvěru

Současná česká vládá končí, přišla o důvěru

24.03.2009 18:48
Autor: Redakce, Patria.cz

Vláda Mirka Topolánka nepřežila dnešní hlasování o nedůvěře v poslanecké sněmovně. Podle oficiálních výsledku hlasování se pro nedůvěru současné vládě ze 197 přítomných poslanců vyslovilo 101, proti bylo 96 zákonodárců. Poslanecká sněmovna tedy poprvé v samostatné historii České republiky vládě vyslovila nedůvěru.

Poslední ránu vládě Mirka Topolánka zasadili Jan Schwippel a Vlastimil Tlustý z ODS a Věra Jakubková s Olgou Zubovou. Lidovecký poslanec Ludvík Hovorka dnes ve sněmovně hlasoval proti návrhu na vyslovení nedůvěry české vládě. Nezařazený poslanec Evžen Snítilý se parlamentního hlasování o nedůvěře vládě nezúčastnil.

"Jsem pro ustanovení vlády odborníků, která by získala podporu napříč politickým spektrem. Předčasné volby by se mohly konat na podzim nebo na jaře," řekl po vyslovení nedůvěry české vládě šéf opozice Jiří Paroubek. Současný premiér Mirek Topolánek rozhodnutí dolní komory parlamentu komentoval následovně: „Děkuji všem, kteří hlasovali pro vládu. Beru nicméně toto hlasování a budu se řídit podle Ústavy.“


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.05.2026
22:41AMD doručilo silná čísla, tržby z datacenter vzrostly o 57 procent
22:00Producenti paměťových čipů vyhnali Nasdaq na nová maxima  
17:21Monetární dominance a inflační duch doby
15:35Bezkonkurenční čínské automobilky?
14:13Ferrari klesly v prvním čtvrtletí dodávky, vyvážily to však prodeje dražších modelů
13:32PayPal bude škrtat a propouštět, nový CEO chce firmu znovu nastartovat
13:07Apple zvažuje diverzifikaci čipů, oslovil Intel a Samsung
12:52SAB Finance a.s.: Oznámení o výplatě podílu na zisku
12:45Preview Novo Nordisku: Pilulka Wegovy vzbudila velký zájem. Bude to stačit?
11:50CSG se ohradila proti analýze Hunterbrook, potvrdila růst vlastní výroby munice o 20 %
11:44Evropa se při klidné ropě úspěšně zvedá. Čeká se na další výsledky a data  
11:32Duolingo díky AI navýšilo zisk i tržby, akcie se však po zveřejnění výsledků propadly o 13 %
10:35Deloitte: Nájmy mezičtvrtletně zdražily o 2,1 procenta na 339 Kč za metr čtvereční
10:22Palantir opět "explodoval". Tržby i zisk táhnou zejména vládní kontrakty, významně vyšší je i výhled
9:59Akcie Pinterestu raketově vzrostly. Inspirativní sociální síť překonala odhady a zlepšila výhled
9:58SALUTEM FUND SICAV, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
9:46UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
9:26UniCredit překonala očekávání, zlepšila výhled a znovu míří na Commerzbank
8:59Rozbřesk: Obchodní příměří mezi USA a EU se drolí
8:51CSG pod palbou, ještě silnější Palantir a čekání na AMD  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y