Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Morgan Stanley se ztrátou nad odhady, snižuje dividendu

Morgan Stanley se ztrátou nad odhady, snižuje dividendu

22.04.2009 14:32
Autor: Redakce, Patria.cz

Americká investiční banka Morgan Stanley (24,65 USD, 4,80%), která je pátým největším bankovním domem ve Spojených státech podle aktiv, vykázala za první čtvrtletí letošního roku ztrátu 177 milionů dolarů kvůli odpisům spojeným s nemovitostmi a dluhy, vyplývá z informací agentury Bloomberg.

Na jednu akcii společnosti Morgan Stanley tak za 1Q09 připadá ztráta 57 centů, což je výrazně nad průměrným odhadem vzešlým z průzkumu agentury Bloomberg, jenž počítal se ztrátou 8 centů.

Morgan Stanley vykázal v prvním čtvrtletí ztráty na nemovitostech v hodnotě 1 miliardy dolarů a odpisy pohledávek v hodnotě 1,5 miliardy dolarů.

“Rezidenční nemovitosti byly problémem loňského roku, v tomto roce jsou to všechny ostatní kategorie dluhů, zvláště ty navázané na komerční nemovitosti,“ uvedl pro Bloomberg Peter Kovalski, fund manager Alpine Woods Capital Investors LLC, který spravuje asi 5 miliard dolarů. “Pro banku to bude obtížné prostředí pro podnikání po celý zbytek roku,“ shrnul výhled pro Morgan Stanley.

Morgan Stanley v důsledku zveřejněné ztráty rozhodl o snížení vyplácené čtvrtletní dividendy o 87 % na 5 centů z 27 centů, které vyplácel poslední 4 roky.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
21.07.2025
6:08Kdy se začne evropským akciím dařit? Firmy trápí cla a slabý dolar  
20.07.2025
9:10Víkendář: Směrem k měkčí formě globalizace?
19.07.2025
9:45Víkendář: Evropa nepotřebuje datová centra ve velkém, zaměřit by se měla na aplikace umělé inteligence
18.07.2025
22:03Rekordní S&P 500 a Nasdaq, ale propad Netflixu kazí optimismus  
17:14Bank of America: USA už investory tolik nelákají. Tvoří se tam bublina
15:45Kdysi Fink označil Bitcoin za pračku peněz, teď si mne ruce. BlackRock eviduje masivní příliv do kryptoměnových ETF
14:59Další verze americké výjimečnosti
13:39Celní dohoda s USA bude podle Merze nesymetrická, jednání vrcholí
13:24Perly týdne: Zvedají se celní inflační tlaky, umělá inteligence se začne ukazovat v ziscích
13:23Saab těží ze zbrojního boomu. Ve 2Q překonal odhady a navýšil celoroční výhled
12:30Stát zaplatí firmě KHNP za dva bloky Dukovan 407 miliard a 15 miliard za palivo
10:41Akcie Netflix i přes silné výsledky doplácejí na prémiovou valuaci  
10:25Akcie pokračují v růstu před spotřebitelskou důvěrou a holubičím komentářem z Fedu  
10:10M2C oznámila kontakt, který má zvýšit příjmy z trhů západní Evropy o dvě třetiny
9:14Netflix šlape na plyn: Rekordní zisky, vylepšený výhled i nové hity
8:54Rozbřesk: Zdražování potravin zůstává v Česku nadprůměrné
8:49ČEZ plánuje SMR v Temelíně, Meta pokračuje v náboru AI expertů z Applu a futures jsou v zeleném  
6:43Velká dohoda s Čínou? Trumpův obrat u Nvidie k ní možná otevírá dveře
17.07.2025
22:02Dynamické pokračování trendu na indexech v USA  
17:23Traders Talk: Trhy se třesou s Powellovou židlí, volatilita nahrává bankám a ASML jako skrytá šance

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data