Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Rozsáhlé změny v managementu a řízení Royal Dutch Shell postihnou tisíce zaměstnanců

Rozsáhlé změny v managementu a řízení Royal Dutch Shell postihnou tisíce zaměstnanců

27.05.2009 12:27
Autor: Josef Němeček, Patria Finance

Ropný gigant Royal Dutch Shell (18,68 EUR, -0,61%) Plc. připravuje rozsáhlé změny ve způsobu řízení koncernu. Podle zpráv zveřejněných společností restrukturalizace postihne seniorní management a rozdělení pravomocí a zodpovědností v koncernu ve snaze o zvýšení operativní výkonnosti.

Shell uvedl, že své upstreamové aktivity (průzkum a těžba), které jsou dnes řízeny prostřednictvím tří samostatných organizací – Exploration & Production (EP), Gas & Power, Oil sands – budou převedeny do dvou společností, z nichž jedna zastřeší aktivity ve Spojených státech a druhá „zbytek světa“. Americkou společnost povede dosavadní viceprezident EP Americas Malvin Odum, mezinárodní aktivity povede dosavadní výkonný ředitel EP divize Malcolm Brinded.

Downstreamové aktivity se vedle financování, marketingu a obchodu s chemikáliemi rozšíří o obchod, budou vytvořeny nové sekce projektů a technologií. Změny vstoupí v platnost k 1. červnu, kdy pozici CEO převezme Peter Voser. Střídá odcházejícího Jeroena van der Veera, podle kterého firma v minulých letech udělala mnoho pro zvýšení efektivnosti, ale na konkurenčním postavení na trhu je potřeba stále pracovat.

Jak uvedla Kirsten Smartová, mluvčí společnosti Shell, reorganizace zjednoduší strukturu, krychlí rozhodování a implementaci nových projektů a strategií.

Podle tento týden zveřejněného žebříčku německého listu Handellsblatt Shell v loňském roce obhájil pozici největší evropské společnosti podle tržeb, následovaný dalšími společnostmi z ropného byznysu - BP (507,25 GBp, 0,40%) a Total (40 EUR, -0,09%) (více zde).


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.11.2025
6:08Evropské akcie překonaly obavy. Jejich zisky rostou, valuace zůstávají atraktivní  
13.11.2025
22:00Americké akciové indexy se výrazně propadají  
17:19Inflace je vždy monetárním jevem
16:37Disney zklamal na tržbách a varuje před nižším ziskem v prvním kvartálu. Akcie odepisují 8 %
16:08Mobius: Korekci na AI využiji k nákupům, dolar bude posilovat
14:40Po první polovině roku se růst evropských zbrojařů zasekl  
13:09Čínský gigant Tencent překonal očekávání, AI využívá chytře a efektivně  
12:01Merck překonal svými výsledky odhady, akcie rostou o šest procent
11:14Shutdown končí, trhy už nechává v klidu. Na data si nejspíš ještě chvíli počkáme  
11:06Zisk Siemensu zaostal za odhady, firma odštěpení zdravotní divizi divize
10:26EU chystá novou obchodní dohodu s USA. Chce zafixovat 15% cla a vyřešit sporné bariéry
10:01Skupina ČSOB za devět měsíců 2025: Roste čistý zisk, objem úvěrů i spravovaných aktiv
9:55Konec nejdelšího shutdownu. Federální úřady obnovují provoz, dopady budou přetrvávat
9:13Britská ekonomika zpomalila, kyberútok způsobil miliardové škody
8:58Rozbřesk: Rozpočtová šaráda u konce. Nová koalice má tři možnosti, jak naložit s děravým rozpočtem
8:50Shutdown v USA skončil, Cisco sází na AI a otázky kolem Trumpa a Epsteina znovu ožívají  
6:06Dluhopisový trh se mění. Proč investoři volí korporace před státy  
12.11.2025
22:01Dow Jones na rekordních hodnotách před hlasováním o ukončení shutdownu  
17:23Pětileté valuační „pravidlo“ – nyní „tentokrát jinak“?
17:21Nejlepší Dlouhodobý investiční produkt alias DIP na trhu nabízí Patria Finance, ocenila prestižní soutěž

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
11:00EMU - HDP, q/q
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
14:30USA - PPI, y/y