Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
OECD: Tempo poklesu předních ekonomik zpomaluje

OECD: Tempo poklesu předních ekonomik zpomaluje

08.06.2009 14:23
Autor: ČTK

Paříž (ČTK) - Tempo poklesu předních světových ekonomik zpomaluje. Uvedla to dnes Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Dodala, že index předstihových ukazatelů pro jejích 30 členských zemí v dubnu stoupl na 93,2 bodu z březnových 92,7 bodu. V meziročním srovnání však klesl o 8,3 bodu.
 
"Ačkoli je stále příliš brzy na posouzení, zda tu máme dočasný či trvalejší bod obratu, předstihové ukazatele OECD pro duben ukazují na snížení tempa zhoršování se většiny ekonomik OECD," uvedla organizace. Dodala, že ekonomiky mimo OECD pokračují s výjimkou Číny a Indie v rychlém poklesu.

Údaje podle OECD rovněž naznačily, že hospodářský pokles již možná v Británii, Francii, Itálii a Kanadě dosáhl dna. Pozitivní signály se podle OECD začínají objevovat rovněž ve Spojených státech, Německu a Japonsku, napsala agentura Reuters.

OECD v březnu předpověděla, že hrubý domácí produkt jejích členů se v letošním roce zřejmě sníží o 4,3 procenta. Výrazně tak zhoršila svou předchozí prognózu z listopadu, která počítala s poklesem o pouhých 0,4 procenta.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.05.2026
22:03Wall Street rozšiřuje AI sázku: Intel ožívá, Fluence Energy exploduje  
17:58Horská dráha s odměnou na konci roku
16:28Co se stane, když necháme AI dělat naši práci…
15:56FAO: Světové ceny potravin v dubnu třetí měsíc za sebou rostly
14:46Tržby Toyoty byly loni rekordní, zisk ale kvůli americkým clům klesl o 19,2 pct.
14:39JPMorgan: Proč slabá rally může akciím paradoxně pomoci  
12:23Perly týdne: Dobrá kombinace pro akcie a testování Fedu
10:37PODCAST Trhy & Bohatství: Jediná česká firma na londýnské burze. Martin Vohánka o budoucnosti dopravy a proměně Eurowag
9:22Tržby nad očekávání, zisk pod tlakem. MercadoLibre obětuje ziskovost ve prospěch expanze, akcionářům se to nelíbí
8:51Pražská burza zavřená. Svět sleduje Írán, Trumpa a britské volby  
6:15Gundlach: Na zlatu přijde lepší bod vstupu, sazby půjdou letos spíš nahoru než dolů
07.05.2026
22:01Divoké povýsledkové reakce v US  
17:18Příběh, v němž je S&P 500 na 16 000 bodech
15:50Ferguson: Nařčení, kterým Powell čelí, nejsou žádné detaily. Zůstává, aby se vše vyřešilo
14:31Vyšší inflace s ČNB nepohnula. Úroková sazba zůstává na 3,5 procenta
13:32Morgan Stanley: Zisky technologických firem přebíjí obavy z geopolitiky. Odhady pro rok 2026 rostou  
12:18Goldman Sachs: Americká ekonomika neuvěřitelně odolná, nesnažte se nyní časovat akciový trh
11:26Vlna optimismu v Evropě slábne, akciové trhy se konsolidují. Koruna před ČNB sílí  
11:12Čtvrtletní zisk Shellu kvůli vyšším cenám ropy a plynu vzrostl o 24 procent
11:00Arm naráží na výrobní limity u nových AI čipů, akcie padají i přes rekordní tržby

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Čína - Obchodní bilance, mld. USD