Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Americké bondy oslabily, když Fed oznámil nové emise pro příští týden… a další zprávy z trhů dluhopisů

Americké bondy oslabily, když Fed oznámil nové emise pro příští týden… a další zprávy z trhů dluhopisů

19.06.2009 10:41
Autor: 

Americké dluhopisy včera výrazně oslabily. Dolů je poslal především Fed, který oznámil pro příští týden emise dvou, pěti a sedmiletých dluhopisů za celých 104 mld. $, a překonal tak dosavadní týdenních rekord 101 mld. $ z května. Proti pevně úročeným papírům hrála i nová čísla, podnikatelská nálada philladelphského Fedu se -22,6 zlepšila na -2,2 a výrazně překročila očekávání jen mírného zlepšení. I když záporná hodnota stále nenaznačuje růstové očekávání, propad nálady se téměř zastavil. Zároveň se zlepšil i index předstihových ukazatelů. Po koktailu nepříznivých zpráv pro dluhopisy tak vzrostla výnosová křivka po celé délce a zestrměla, přitom na kratším konci přidala přes 9 bps.

Dnešek je bez nových dat. Nejdůležitější událostí pak bude dvoudenní zasedání Fedu, které začíná již v úterý. Dnes by ale ještě měly převládnout obavy z enormních objemů emisí příštího týdne, také futures na akcie jsou dnes kladné. Včerejší pokles cen by ale mohl být pro některé investory zajímavý, a tak dnešní růst výnosů by měl být již výrazně nižší.

Evropská výnosová křivka ve čtvrtek dále zestrměla. Kratší konec křivky znovu ovlivnily odhady, že k růstu sazeb v zemích EMU dojde spíše později než dříve. Delší konec, který přidal 6,5 bps, pak reagoval na pohyby amerického trhu. Za zmínku také stojí, že Švýcarská národní banka včera ponechala svou základní sazbu v intervalu 0.0 až 0,75 % a bude pokračovat v odkupech podnikových dluhopisů.

Dnešní německá výrobní inflace zřejmě překvapení nepřinese. Stávající výnosy krátkého konce křivky mohou být ještě zajímavé, výnosy desetiletých bundů pod 3,5 % by pak znovu mohly podpořit prodeje a výnosová křivka by měla dále zestrmět.

Česká výnosová křivka včera zestrměla. Při nadprůměrných objemech obchodů ovlivnilo krátký konec křivky očekávání, že by v příštím týdnu ČNB mohla snížit sazby. Pohyb delšího konce křivky pak reagoval na vývoj na trzích eurozóny. Změny výnosů byly ale oproti trhům EMU mírnější.

Dnešek je bez čerstvých dat. Před zasedáním ČNB nelze ani očekávat další komentáře členů bankovní rady. Silnější koruna by pak mohla tlačit kratší konec výnosové křivky dolů, a ta by tak mohla dále zestrmět. 

(ČSOB - Denní finanční zpravodaj)

Celou denní analýzu si můžete stáhnout ve formátu PDF v sekci Měny & Sazby -> Výzkum -> Analýzy. Klienti Patria Plus si mohou nastavit automatické zasílání této analýzy e-mailem.



Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.11.2025
14:52Ambiciózní Musk a raná fáze AI cyklu
9:55Víkendář: Vysoká inflace posledních let a „nadřazenost“ jejího cílování
14.11.2025
22:04Americké akciové indexy pod tlakem medvědů  
17:24Jeden z největších monetárních „experimentů“ historie
17:09Footshop a.s.: Zveřejnění finančních výsledků za Q3
15:50Švýcarsko se dohodlo s USA na snížení dovozního cla z 39 na 15 procent
15:33Goldman Sachs: Prosincové snížení sazeb by bylo namístě, inflace je povzbudivá a trh práce slabší
13:44UBS: Rok 2026 přinese „novou éru Evropy“. Sázejte na akcie GOTCHA
12:43Eurostat: Růst ekonomiky EU ve třetím čtvrtletí zrychlil na 0,3 procenta
11:47Perly týdne: Během internetové bubliny to bylo jiné
11:36UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o šesté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
11:16Akcie se dostaly pod tlak obav z Fedu a valuací  
11:01Britská rozpočtová nejistota: Reevesová ustupuje od daňových plánů, trhy reagují výprodejem
10:51MONETA Money Bank, a.s.: Akcionáři schválili výplatu mimořádné dividendy 4 Kč na akcii
10:49Moneta schválila vyplacení mimořádné dividendy 4 koruny na akcii
10:32Bitcoin padá pod 97 tisíc USD. Nucené likvidace za miliardu dolarů
10:04Amazon s Microsoftem jdou proti Nvidii. Podporují zákon omezující vývoz čipů do Číny
9:54Siemens Energy zvyšuje projekce díky AI a silné poptávce, akcie přidaly přes 12 %
8:58Rozbřesk: Evropský průmysl v kladných číslech, výkony jsou však velmi váhavé
8:49CZG a Moneta svolávají valnou hromadu, Evropa tlačí na Google a bitcoin propadl pod 100 000 dolarů  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data