Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Britské finanční firmy plánují ve 3Q09 propustit dalších 13 tisíc lidí

Britské finanční firmy plánují ve 3Q09 propustit dalších 13 tisíc lidí

29.06.2009 11:43
Autor: mediafax

LONDÝN (MEDIAFAX) - Finanční společnosti ve Velké Británii i přes rostoucí optimismus ohledně vývoje ekonomiky možná propustí během třetího čtvrtletí tohoto roku dalších 13 tisíc zaměstnanců. Uvedla to v pondělí agentura Bloomberg s odvoláním na prohlášení nejsilnější britské podnikatelské lobby.

"Podmínky jsou stále velmi tvrdé, ale existují známky mírného ozdravení, které by mělo v následujících měsících nastat," uvedl Ian McCafferty, hlavní ekonomiky poradce Konfederace britského průmyslu na tiskové konferenci v Londýně. Zisky, zaměstnanost a investice budou mít podle něj nicméně dále snižující se trend.

Míra snižování počtu pracovních míst se ale podle McCaffertyho zpomaluje. Finanční společnosti v Británii během prvního čtvrtletí propustily 17 tisíc zaměstnanců, dalších 15 tisíc přišlo o práci ve druhém čtvrtletí.

Podle britské centrální banky Bank of England (BoE) jsou finanční instituce stále ještě velmi zranitelné. Podle britských bank se ve druhém čtvrtletí tohoto roku snížily příjmy nejrychleji od března 1991. Méně optimismu ohledně celkové situace v tomto sektoru ve srovnání s prvním čtvrtletím mají například žadatelé o půjčku.

"Zvyšující se úroveň špatných pohledávek je dalším problémem, kterému musí finanční průmysl čelit," řekl McCafferty.

Obavy ohledně stavu bankovního sektoru jsou prý nejvyšší od roku 1989, kdy byl tento průzkum poprvé zpracován.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.05.2026
9:48Víkendář: Růst mezd je vnímán jako odměna za lepší práci, růst cen jako nespravedlnost
08.05.2026
22:03Wall Street rozšiřuje AI sázku: Intel ožívá, Fluence Energy exploduje  
17:58Horská dráha s odměnou na konci roku
16:28Co se stane, když necháme AI dělat naši práci…
15:56FAO: Světové ceny potravin v dubnu třetí měsíc za sebou rostly
14:46Tržby Toyoty byly loni rekordní, zisk ale kvůli americkým clům klesl o 19,2 pct.
14:39JPMorgan: Proč slabá rally může akciím paradoxně pomoci  
12:23Perly týdne: Dobrá kombinace pro akcie a testování Fedu
10:37PODCAST Trhy & Bohatství: Jediná česká firma na londýnské burze. Martin Vohánka o budoucnosti dopravy a proměně Eurowag
9:22Tržby nad očekávání, zisk pod tlakem. MercadoLibre obětuje ziskovost ve prospěch expanze, akcionářům se to nelíbí
8:51Pražská burza zavřená. Svět sleduje Írán, Trumpa a britské volby  
6:15Gundlach: Na zlatu přijde lepší bod vstupu, sazby půjdou letos spíš nahoru než dolů
07.05.2026
22:01Divoké povýsledkové reakce v US  
17:18Příběh, v němž je S&P 500 na 16 000 bodech
15:50Ferguson: Nařčení, kterým Powell čelí, nejsou žádné detaily. Zůstává, aby se vše vyřešilo
14:31Vyšší inflace s ČNB nepohnula. Úroková sazba zůstává na 3,5 procenta
13:32Morgan Stanley: Zisky technologických firem přebíjí obavy z geopolitiky. Odhady pro rok 2026 rostou  
12:18Goldman Sachs: Americká ekonomika neuvěřitelně odolná, nesnažte se nyní časovat akciový trh
11:26Vlna optimismu v Evropě slábne, akciové trhy se konsolidují. Koruna před ČNB sílí  
11:12Čtvrtletní zisk Shellu kvůli vyšším cenám ropy a plynu vzrostl o 24 procent

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Čína - Obchodní bilance, mld. USD