Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zástupci Fed: Je třeba začít plánovat strategii exitu

Zástupci Fed: Je třeba začít plánovat strategii exitu

28.08.2009 16:21
Autor: Redakce, Patria.cz

James Bullard, prezident Federal Reserve Bank v St. Louis, na CNBC prohlásil, že Federální rezervní systém bude muset v nadcházejících měsících přemýšlet o omezení své podpory, kterou ekonomice poskytuje. Šéf Fedu v Richmondu Jeffrey Lacker pak sdělil, že by tato instituce měla zvážit, zda pokračovat se současnou stimulací.

Podle Bullarda se Fed bude s přiblížením k roku 2010 více zaměřovat na implementaci strategie exitu, aby se vyhnul inflační hrozbě. Dodal ale, že monetární politika je podle jeho mínění nyní stále velmi akomodativní a že Fed hodlá po dlouhou dobu držet svou cílovou sazbu blízko nule. Za exit Bullard považuje zmenšení rozvahy Federálního rezervního systému prodejem aktiv, které nakoupil tento rok; není jím zvyšování sazeb. Lacker pak prohlásil, že by Fed měl zvážit, zda plánované nákupy hypotéčních cenných papírů nedodají ekonomice větší stimul než potřebuje. Bude prý pečlivě zvažovat, jestli „dodatečný stimul chceme a potřebujeme“.

Oba zástupci americké centrální banky jsou obecně vnímáni jako více proti-inflační členové rady Federálního rezervního systému. Ekonomika podle nich vykazuje známky uzdravení. Bullard konkrétně řekl, že již ve druhé polovině roku 2009 by měla růst. Jejich komentáře následovaly po středečním prohlášení Dennise Lockharta, prezidenta Atlanta Federal Reserve, který uvedl, že by se ohledně zvyšování sazeb nemělo spěchat a volal po trpělivosti ve vztahu ke stáhnutí monetárního stimulu, aby k němu nedošlo dříve než bude oživení jisté.

(Zdroj: CNBC)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.02.2026
15:07Spotify trhla rekordy v počtu nových uživatelů i marži, akcie vyskočily o 11 procent  
14:00Goldman Sachs: Kupovat akcie a zlato, po dlouhém období financializace přichází opět industrializace
12:23Nedostatek pamětí vyvolal velké rozdíly na trhu. Výrobci čipů mají žně, spotřební elektronika bojuje o marže  
12:09UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL, ISIN XS3168205659
11:26Dluhopisy se odrážejí a akcie opatrně rostou, zatímco krypto zůstává pod tlakem  
10:32Alphabet táhne dluhopisový boom. Na trh pošle i emisi se stoletou splatností
10:24Výrobce čipů TSMC v lednu zvýšil prodej meziročně o 37 procent
9:57Vývozní a dovozní ceny v Česku se loni po předchozím růstu snížily
9:40Britský těžař BP zvýšil čtvrtletní zisk o 32 procent, zastaví odkupy akcií
9:07Rozbřesk: Měla by ČNB snížit objem devizových rezerv?
8:36Akciová rally v Japonsku pokračuje, BYD podala žalobu proti Trumpovým clům, Evropa otevře zeleně  
6:03Kupovat při korekci?
09.02.2026
22:17Americké akciové indexy zavírají v zelených číslech
17:52Týdenní výhled: Pondělí ovládly zprávy z Asie, trhy začínají pochybovat nad návratností investic do AI  
16:29„Nejméně logická věc na světě“ a pár valuačních poznámek k softwarové korekci
15:18Čína vyzvala domácí banky k omezení nákupů amerických státních dluhopisů. Americké výnosy mírně rostou
14:55Morgan Stanley: Využijte propadu, růst amerických technologií bude pokračovat  
11:52Japonské akcie slaví výsledek voleb. Evropa obchoduje smíšeně, dluhopisy pod lehkým tlakem  
11:37MakroMixér: Elektromobilita je teď ztrátová. Evropa Green Deal přehání, chybí nám sebevědomí i realismus
11:10Lednová míra nezaměstnanosti nad pěti procenty. I kvůli flexinovele

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m