Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Německo: Přebytek zahraničního obchodu nečekaně klesl

Německo: Přebytek zahraničního obchodu nečekaně klesl

09.10.2009 9:34
Autor: ČTK

Berlín (ČTK) - Přebytek zahraničního obchodu Německa se v srpnu nečekaně snížil na 10,6 miliardy eur (274 miliard Kč) z 12,5 miliardy eur v předchozím měsíci. Přispěl k tomu pokles vývozu, který se snížil poprvé za čtyři měsíce, a růst dovozu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.

Vývoz se v srpnu podle sezoně upravených údajů snížil meziměsíčně o 1,8 procenta na 67 miliard eur. Hodnota zboží a služeb dovezených do země naopak stoupla o 1,1 procenta na 56,9 miliardy eur.

Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávali zvýšení přebytku na 12,6 miliardy eur. Dovoz měl podle jejich odhadů stoupnout o 0,9 procenta a vývoz o 1,7 procenta.

"Je to mírné zklamání. Avšak vidíme pouze přestávku, ne začátek období stagnace. Uvidíme další růst v příštích měsících," uvedl analytik Goldman Sachs (188,17 USD, -1,21%) Dirk Schumacher. Další analytici upozorňují, že meziměsíční údaje bývají často nestabilní a také oni se domnívají, že v příštích měsících vývoz poroste. Naznačují to alespoň poslední údaje o zahraničních zakázkách a zlepšil se i ukazatel důvěry.

Nejnovější statistické údaje však částečně přinášejí obavy o to, jak vysoký bude růst hrubého domácího produktu ve třetím čtvrtletí. Německá ekonomika ve druhém čtvrtletí stoupla proti předchozím třem měsícům o 0,3 procenta. Vymanila se tak z recese, ve které strávila celý rok, napsala agentura Reuters.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.05.2025
10:06Víkendář: První měkké přistání v historii USA a nejhorší makroekonomická politika prezidenta v historii
09.05.2025
22:01Zámořské indexy uzavřely týden bez větších změn  
17:24Ziskové žně
17:16Trump jako zastánce otevřených trhů? Wall Street ani tak neudržela úvodní zisky  
16:06Hartnett: Růst amerických akcií končí, dejte přednost dluhopisům
14:24Německé banky se připravují na boom v obranném sektoru
13:48Komerční banka, a.s.: Zápis z Valné hromady KB konané dne 24.4.2025
12:31Perly týdne: Asijská krize naruby
12:03Trhy mají snížení cel za hotovou věc. Amerika před jednáním s Čínou odkryla karty  
10:58Ohnsman: Muskovi dochází nápady na záchranu Tesly. Jaké jsou její akciové alternativy?
10:09Trumpova obchodní dohoda: Britské vozy v USA za nižší clo, americké automobilky protestují
10:04Růst maloobchodních tržeb v Česku: Internetové prodeje a pohonné hmoty na vzestupu
9:16Rozbřesk: NBP sice srazila sazby o 50 bps, ale na další agresivní redukce to nevypadá
9:07Čínský vývoz v dubnu rostl více, než se čekalo, vývoz do USA ale klesl
8:51Nový papež, obchodní dohody a úleva pro emisní normy. Evropské futures jsou v zeleném  
6:06Barro: Fiskální výdaje ekonomice příliš nepomohou, ale lze je zaplatit inflací
08.05.2025
22:01Americké akcie rostly po komentářích Donalda Trumpa  
17:09Signály k nákupům…
15:20Trump se opět opřel do šéfa Fedu poté, co ponechal sazby na stejné úrovni. Podle něj je to "hlupák" a "ztroskotanec"
15:08Obchodní bitva začíná. Evropská komise zahajuje konzultace o opatřeních proti americkým clům u WTO

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data