Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Dubajský šok slábne... denní přehled Trhy, data, výsledky

Dubajský šok slábne... denní přehled Trhy, data, výsledky

27.11.2009 17:58
Autor: Research, Patria Finance

Evropa:

Indikátor podnikatelského klimatu v eurozóně se v listopadu zlepšil na -1,56 bodu (odhad: -1,65) z předchozích -1,79 bodu. Spotřebitelská důvěra se podle očekávání posunula z -18 na -17 bodů.

Ostatní:

Míra nezaměstnanosti v Japonsku v říjnu překvapivě klesla na 5,1 % z říjnových 5,3 %. Trh naopak počítal se zvýšením na 5,4 %.

Problémy v Dubaji se v uplynulých dnech staly hlavním katalyzátorem poměrně prudké korekce na akciových trzích prakticky po celém světě. Po včerejší pauze kvůli Dni díkůvzdání dnes Amerika dohání vývoj. Počáteční prudký propad o více než dvě procenta však hlavní indexy vcelku úspěšně korigují. S&P 500 tak momentálně odepisuje 1,5 %, technologický Nasdaq 1,3 %. Propad na trzích je také provázen růstem indexu VIX, který odráží nejistotu na trzích, až na úroveň 24 bodů. Ze sektorů si nejhůř vedou základní materiály a energie, což lze přičíst klesajícím cenám komodit. Špatně je na tom také finanční sektor, i když expozice na Dubaj mají spíše evropské banky v čele s britskými RBS a HSBC.

Zatímco akciové trhy se již částečně otřepaly z dubajského šoku, komodity jsou dále na sestupu. Ropa dnes ztrácí, 3,1 %, zlato 1 %, stříbro 1,5 %, měď, 2,4 %, hliník 1,9 %.

Dluhopisy ještě vstřebávají strach. V USA se výnos státního dluhopisu se splatností 2 roky sesunul níže o 6 bps, desetiletý dluhopis o 5 bps. V Evropě jsou desetileté výnosy s minimálními změnami.

Celý denní přehled doplněný o souhrnný komentář o dění na devizových trzích a přehled očekávaných událostí následujícího dne si mohou klienti Patria Plus stáhnout ve formátu PDF v sekci Ekonomika - Výzkum -> Analýzy. Navíc lze nastavit také automatické zasílání této analýzy e-mailem.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.11.2025
10:38Jan Bureš: Průmysl v září nad očekáváním, vyhlídky však zůstávají nejisté
10:32Huang řekl, že Čína vyhraje závod o umělou inteligenci, později své vyjádření zmírnil
10:31Růstu akcií dopoledne dochází dech. Euro a zlato se zvedají  
9:54USA sníží kvůli dlouho trvajícímu shutdownu kapacitu letů o 10 procent
9:00Rozbřesk: Vyšší inflace koruně nepomohla, s ČNB to bude obdobně
8:50ČNB rozhodne o sazbách, Qualcomm překvapil výhledem a v centru dění opět shutdown i Trumpova cla  
6:08Rally čipových firem se láme. Přehnané valuace vyvolaly výprodej
05.11.2025
22:04Americké akciové indexy posilují  
17:13Velmi nízká budoucí návratnost amerických akcií?
16:01Bitcoin poslali dolů jeho dlouhodobí držitelé
13:59McDonald's mírně zvýšil čtvrtletní zisk i tržby
12:58PODCAST Analytický radar: Moneta předběhla trh, Erste sází na Polsko, Komerční banka drží stabilitu
12:26Akcie zpomalují pokles, ale zůstávají pod tlakem i dnes  
11:20AMD překonala očekávání, výhled na čtvrtý kvartál posílil díky AI a serverům  
10:47Výsledky Novo Nordisk zaostaly za očekáváním, výhled po zbytek roku opět snížen. Akcie i tak rostou  
10:38Apple míří na trh levných notebooků. Nový Mac má stát pod 1000 USD
10:32Novo Nordisk hlásí slabší výsledky a snižuje výhled. Akcie mírně rostou – dosáhly už dna?
10:20Nejdelší shutdown v historii USA: republikáni a demokraté se stále přou o financování
10:17Česká inflace lehce nad odhadem, co na to zítra řekne ČNB?
8:56Wall Street pod tlakem, Novo Nordisk opět zklamal a futures jsou v červeném  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
9:00CZ - Obchodní bilance - nár. pojetí, mld. Kč
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
13:00UK - Jednání BoE, základní sazba
14:30CZ - Měnové jednání ČNB, zákl. sazba
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.