Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Obama navrhuje rozpočet na rok 2011 se schodkem 1,26 bilionu USD (33 %)

Obama navrhuje rozpočet na rok 2011 se schodkem 1,26 bilionu USD (33 %)

01.02.2010 12:21
Autor: ČTK

Washington (zpravodaj ČTK) - USA by ve fiskálním roce 2011 měly hospodařit s výdaji 3,83 bilionu dolarů a deficitem 1,26 bilionu dolarů (zhruba 23,7 bilionu Kč). Schodek je mírně nižší než v aktuálním roce, kdy by měl podle nových údajů činit rekordních 1,56 bilionu dolarů. Vyplývá to z návrhu rozpočtu, který zveřejnil Bílý dům a který dnes prezident Barack Obama pošle do Kongresu. Návrh mimo jiné počítá s investicemi do tvorby pracovních míst a zmrazením části nemandatorních výdajů federální vlády.

Spojené státy tak budou již třetí rok po sobě hospodařit s deficitem přes jeden bilion dolarů. Podle Bílého domu se nicméně snižuje jeho podíl na hrubém domácím produktu. V nynějším rozpočtovém roce by měl činit 10,6 procenta. V roce následujícím, který začne v září, by to mělo být 8,3 procenta. V následujících letech by tento podíl měl postupně dále klesat zhruba ke čtyřem procentům.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.06.2026
17:38Trhy, staronová centrální banka a její superautopilot
15:53Výhled Invesco na druhé pololetí: AI dál podpoří trhy, slabší dolar může nahrát akciím mimo USA
15:32J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o desáté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
14:06Gerber: Tesla je bez fúze se SpaceX bezcenná. Pokud investujete s Elonem, nemáte žádná práva, ale zisky ano
13:36Kuba pod tlakem sankcí USA spouští zásadní reformy. Otevírá ekonomiku soukromému sektoru
13:26TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady konané 19. června 2026
12:04Perly týdne: Zlato mířící opět nahoru a ega budující AI infrastrukturu
11:51RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodování Per rollam valné hromady společnosti
10:56Růstová nálada ochladla. Jednání s Íránem se odkládají, USA útočí na ASML a dluhopisy tíží politika  
10:11TESLA KARLÍN, a.s.: Zpráva z jednání valné hromady společnosti
10:08Eisman: Pozornost se může přesouvat k AI firmám, které nemusí navyšovat kapitál pro své investice
9:33J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na konferenci pro investory
9:27Komerční banka, a.s.: Informační povinnost
9:15WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce
8:24SpaceX chystá miliardový dluh, USA a Írán odpočítávají dohodu a Amerika dnes "nejede"  
5:54Trh je rozdělený mezi Fed a ropu. Krátké výnosy rostou, dlouhé klesají  
18.06.2026
22:00Akcie na Wall Street poslední obchodní den v tomto týdnu pořádně zabraly  
17:20Zajímavá předpověď nejdůležitější ceny na globálních trzích a jeden návrat ke starému novému normálu
16:26Jan Bureš: ČNB zvyšuje sazby, může však jít o „první a poslední krok“
16:14Akcie poradenské firmy Accenture padají o 17 %

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
1:30JP - CPI, y/y