Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Nižší nezaměstnanost v USA... denní přehled Trhy, data, výsledky

Nižší nezaměstnanost v USA... denní přehled Trhy, data, výsledky

05.02.2010 18:13
Autor: Research, Patria Finance

ČR:
Míra nezaměstnanosti podle VŠPS se ve 4Q zvýšila na 7,3 %, což je o 2,9 procentního bodu více než před rokem. Jde o další indikaci, že na trhu práce recese ještě zdaleka neskončila.

Evropa:
Po průmyslových objednávkách zklamal i výkon německého průmyslu. V prosinci se výroba snížila o 2,6 %, zatímco se čekal růst o 0,6 %. Meziročně je průmyslová výroba o 7,1 % níž, trh počítal s číslem -3,7 %.

Švédská automobilka Volvo utrpěla ve 4Q09 ztrátu 2 mld. SEK, což bylo víc, než čekali analytici. Důvodem jsou náklady na restrukturalizaci a nižší poptávka po nákladních vozech. Tržby se meziročně propadly o 23 % na 60 mld. SEK. Společnost letos čeká oživení s tím, jak budou spediční firmy obnovovat vozový park. Akcie posilují o necelá 2 %.

Aerolinky British Airways dosáhly ve fiskálním 3Q10 svůj první provozní zisk po čtyřech ztrátových kvartálech. Provozní zisk byl na úrovni 25 mil. GBP, což předčilo očekávanou ztrátu. Letecká společnost profitovala zejména z úspory nákladů a nižších cen pohonných hmot. Akcie přesto ztrácejí 2 %.

Britský producent zemního plynu BG Group přišel ve 4Q09 kvůli poklesu cen meziročně o 38 % čistého zisku. Zisk bez jednorázových položek ve výši 592 mil. GBP byl v souladu s odhady trhu. Akcie odepisují téměř 4 %.

USA:
Nejvíce sledované číslo z trhu práce - změna počtu pracovních míst - dopadlo hůře. V lednu ubylo 20 k míst, zatímco se čekal nárůst o 15 k. Vláda v lednu vytvořila 33 k pracovních míst, výrobní sektor 11 k. Výrazně klesl počet míst ve stavebnictví, a to o 75 k. Překvapivě však klesla nezaměstnanost, a to z 10 % na 9,7 %.


Celý denní přehled doplněný o souhrnný komentář o dění na devizových trzích a přehled očekávaných událostí následujícího dne si mohou klienti Patria Plus stáhnout ve formátu PDF v sekci Ekonomika - Výzkum -> Analýzy. Navíc lze nastavit také automatické zasílání této analýzy e-mailem.

 


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.10.2025
22:02Výsledková sezona pokračuje obratem Tesly ze záporu do plusu  
18:51Traders Talk: Zlato koriguje, Netflix i Tesla padají a proč jde Moneta do strany
16:48Zlato a ztráta důvěry v peníze – co se tím konkrétně myslí?
14:35Po několika desetiletích přichází revoluční změny v peněžním systému
12:55Od FOMO až po margin call. Zlato vstupuje do nové fáze růstu
11:33Vesmírné divize evropských firem se spojí, chtějí konkurovat Starlinku
11:15Sankce posílají ropu strmě vzhůru, akcie se dnes zvedají jen opatrně  
11:10Volvo zařadilo vyšší rychlost. Výrazně lepší výsledky posílají akcie nahoru o více než 30 procent
10:25Ceny ropy kvůli americkým sankcím na ruské firmy přidávají přes tři procenta
10:12Tesla reportovala nejvyšší čtvrtletní tržby v historii. Akcie přesto klesají  
10:08Skupina KBC koupila za 1,75 miliardy korun firmy Business Lease v ČR na Slovensku
9:22Výsledky Monety: Další silné čtvrtletí výrazně nad očekáváním trhu  
8:47USA uvalují sankce na ruské ropné giganty, výsledky Monety a Tesly, evropské futures jsou smíšené  
8:43Rozbřesk: Sankce na Rosneft a Lukoil posílají ropu zpět vzhůru
8:23Moneta překonává očekávání trhu i vlastní cíle. Navrhne mimořádnou dividendu 4 Kč na akcii
7:12MONETA Money Bank, a.s.: Čistý zisk za první tři čtvrtletí 2025 vzrostl na 4,9 mld. Kč
22.10.2025
22:40Tesla hlásí po dvou čtvrtletích poklesu v řadě růst tržeb o 12 procent
22:02Wall Street oslabila, investoři vybírají zisky z růstových titulů, klesá zlato i kryptoměny  
17:32Výhled na výsledky: MONETA míří k meziročnímu růstu zisku o 11 %  
17:31K nákupům akcií a zlata centrálními bankami…

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
14:30USA - CPI, y/y
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university
16:00USA - Prodeje nových domů