Co se týče Řecka. Podle toho, že v Německu byla zařízena výrazná mediální masáž, která má zařídit argumenty, proti kterým není ani co namítat, bych řekl, že půjčka asi není to do čeho se tam někdo pohrne. Názor veřejnosti bude působit jako argument. Navíc je vidět od začátku, že každý to chce logicky vyřešit co nejpohodlněji pro sebe a v prvé řadě se řádně vztyčil varovný prst Řecku výroky o vyhazovu z eurozóny a tam zas někdo kontroval o možném kapitálu z Číny. Různě se to dementovalo ale účel to patrně plnilo. Je to trochu jak na babském trhu. Kdy Řecko říká, dokažte mušketýrské vlastnosti, ať víme, že to nejsou tlachy a dobře víte, že je to platné i pro vás a druhá strana logicky nechce nic platit za nezodpovědnost druhého.
Navíc v Řecku to bylo lidem patrně dáno slušně na vědomí a ti se proti škrtání už ani moc nebrání. Šlo jen o čas si zpracovat lidi. Sázím spíš na garance.
Co se týče stávek. Ustoupit budou muset jak odbory tak plutokrati. První musí pochopit, že mejdan skončil a začíná kocovina a druzí musí něco předvést, aby jim nešlo časem o krk.
Co se týče Ifa to "překvapivě" se mi líbí taky. Ano samozřejmě jde o víru v sebeuzdravení z víry a zároveň o "tonoucí se stébla chytá". Na programu dne je spíš to druhé. To první je jen iluze, která ale může přinést dílčí úspěchy.Mezi lidmi jsou ještě nějaké úspory, tak je potřeba vnést pohodu a optimismus, aby je utráceli. Prodlužuje se tím život. Navíc až jednou bude aspoň částečně po všem, tak ti co si prodlouží život nejdéle se zbaví často konkurence a ta nebude v budoucnosti překážet. Je to dobře i špatně vytváření této optimistické halucinace. Záleží z jakého úhlu se to nazírá ale pro mé peníze je lepší, když tomu věřit nebudu ale ostatní ano. Ale jen, aby ta víra ostatních jen neprohloubila budoucí agónii. Někdy je možná lepší si nalít hned čistého vína.
ignác
