Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Řecko dál škrtá... denní přehled Trhy, data, výsledky

Řecko dál škrtá... denní přehled Trhy, data, výsledky

03.03.2010 18:06
Autor: Research, Patria Finance

Evropa:
Maloobchodní tržby v eurozóně podle očekávání v lednu klesly o 0,3 % po předchozím revidovaném zvýšení v prosinci o 0,5 %. V meziročním srovnání se prodeje v maloobchodu propadly o 1,3 %.

Řecko oznámilo další snížení rozpočtového deficitu o 4,8 mld. eur. Z poloviny by mělo jít o vyšší daně, z poloviny o výdajové škrty. Protože součástí je omezení 13.-15. mezd pro státní zaměstnance, nechaly se odbory slyšet, že budou proti tomuto záměru stávkovat. Německo se ale stejně nechalo slyšet, že na pátečním jednání mezi německou kancléřkou a německým premiérem nebude Řecku nabídnuta žádná pomoc. Německo vítá úsporná opatření, ale chce je vidět v praxi.

Britská Standard Chartered zvýšila loni čistý zisk o 4,3 % na 3,4 mld. USD, což bylo v souladu s odhady. Banka zvažuje uvedení akcií na burzy v Indii a Číně. Akcie reagují na zprávy růstem o 5 %.

Německý výrobce sportovních potřeb Adidas (36,48 EUR, -4,58%) přišel ve 4Q09 meziročně o 64 % zisku. Ten dosáhl úrovně 19 mil. EUR, což bylo méně, než čekal trh. Důvodem je propad tržeb a odpisy v čínské divizi. Letos společnost předpokládá zisk v rozmezí 400-450 mil. EUR při jednociferném růstu tržeb. Akcie ztrácejí 4 %.

USA:
Počet pracovních míst soukromém sektoru se v únoru snížil o 20.000 a na vlas naplnil očekávání trhu. Nicméně údaj za leden byl revidován z -22.000 na -60.000. Reakce na data byla vlažná, čeká se na klíčová data z trhu práce v pátek.

Index ISM v sektoru služeb se minulý měsíc nečekaně výrazně zlepšil, když stoupl na 53 bodů z lednových 50,5 bodu, zatímco se počítalo se zlepšením na 51 bodů.

Síť velkoobchodů Costco (61 USD, -0,67%) hospodařila ve fiskálním 2Q10 s čistým ziskem 299 mil. USD, což je o 25 % více než před rokem. Zisk táhl především 11% nárůst tržeb na 18,7 mld. USD. Akcie odepisují 0,5 %.

Producent léků Pfizer (17,43 USD, -0,97%) má zájem o koupi německého výrobce generik Ratiopharm za 3 mld. EUR. Dalšími zájemci jsou společnosti Teva Pharmaceutical a Actavis Group.

Celý denní přehled doplněný o souhrnný komentář o dění na trzích a přehled očekávaných událostí následujícího dne si mohou klienti Patria Plus stáhnout ve formátu PDF v sekci
Ekonomika - Výzkum -> Analýzy. Navíc lze nastavit také automatické zasílání této analýzy e-mailem.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.12.2025
22:00Akciové indexy v USA opět rostou směrem k novým maximům  
17:11Trhy se těší na zrychlení americké ekonomiky…
15:15Jan Čermák: Technologie táhnou ekonomiku USA, ale politická rizika zůstávají
13:43Přijde po Trumpově obchodní bouři klid na obzoru, nebo další otřesy?
12:52RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
12:46RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
12:23Americká cla poškodila ze všech německých odvětví nejvíce autoprůmysl
12:05Rally drahých kovů pokračuje: Zlato na dalším rekordu, stříbro u 70 USD a měď blízko 12 000 USD  
11:59Brusel zahájil šetření české státní podpory pro jaderné bloky v Dukovanech
11:46Investiční fórum: Kam v roce 2026 úspěšně investovat? Experti nabídnou své tipy 7. ledna
11:35Čína uvalí prozatímní clo až 42,7 procenta na některé mléčné výrobky z EU
10:17Robotaxi od Baidu se v Londýně propojí s Uberem a Lyftem
9:42Jaderné elektrárny v Česku letos vyrobily přes 31,02 TWh elektřiny, dosud nejvíc
9:11Direct Financing s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o výplatě pravidelného úrokového výnosu
8:54Česká zbrojovka získala významný kontrakt v Německu, zlato poprvé nad 4 400 USD a futures smíšené  
8:42Rozbřesk: EU představuje Automotive Package. Je to flexibilnější cesta k čisté mobilitě?
6:08Optimismus na maximu. BofA hlásí nejsilnější investorský sentiment od roku 2021  
21.12.2025
9:17Víkendář: Prudký nárůst cen domů pozorovaný za poslední půlstoletí není velkým překvapením…
20.12.2025
9:12Víkendář: Nelze očekávat, že by ceny domů ve velkých městech v dohledné době klesly
0:16Česká zbrojovka získala zakázku od německé armády, vybrala si její pistoli jako novou služební zbraň

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data