Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
E15: Vnitro rozprodává nemovitosti za miliardu

E15: Vnitro rozprodává nemovitosti za miliardu

23.03.2010 11:34
Autor: ČTK

Praha (ČTK) - Ministerstvo vnitra hledá kupce pro celkem 117 nemovitostí, z jejich prodeje by mohlo získat miliardu korun. Úřad nabízí nepotřebné objekty v regionech, a také pozemky nebo částečně zastavěná území v Praze a okolí. K největším patří jedenáctihektarový areál v Zelenči či osmihektarový brownfield s bývalými kasárnami v Klecanech. Uvedl to dnešní E15.

"Předpokládáme, že bychom z jejich prodeje (nemovitostí) měli letos získat do rozpočtu 1,05 miliardy korun," řekla deníku náměstkyně ministra vnitra Světlana Kubíková.

V balíku zbytných nemovitostí je také tovární budova v Kolíně, která dnes slouží jako prádelna a čistírna pro útvary ministerstva vnitra. "Provoz přesuneme jinam. Investorům objekt nabízíme k přestavbě na byty nebo ke komerčnímu využití," uvedla Kubíková.

Některý majetek se už rezort neúspěšně snažil prodat prostřednictvím elektronických aukcí v minulých letech. Nyní aktivně vyhledává investory, na letošním veletrhu nemovitostí Mipim ministerstvo připravilo společnou expozici se Středočeským krajem, píše deník.

Kromě kolínské továrny a pozemků pro rezidenční výstavbu na okraji metropole se do nabídky vrátil už jednou vydražený areál někdejších autoopraven v Radlicích Praze 5. Před dvěma lety ho v elektronické aukci vysoutěžila za 280 milionů korun firma HB Reavis, která však po problémech se získáním bankovního financování od koupě ustoupila.

Částku přes miliardu korun, kterou chce během roku rozprodejem nemovitého majetku získat, považuje ministerstvo za reálně nastavenou. Podle listu úřad neodrazují ani dřívější zkušenosti z elektronických aukcí z dob ministra vnitra Ivana Langera, které zůstaly daleko za očekáváním. "Ale připouštím, že nemusí dojít k naplnění celé částky. Prodeje nebudeme dělat za každou cenu," řekla dnešnímu E15 Kubíková.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.05.2026
17:48Rychlá regenerace trhu a úvahy o jeho předraženosti
16:50Uber překonal očekávání. Trh ale váhá, zda z robotaxi nevznikne nový kapitálově náročný příběh  
15:31Traders Talk: AMD vystřelilo, Palantir narazil na vlastní valuaci a CSG po útoku shortaře krvácí
14:22Nvidia se vrhá do optiky. Se společností Corning postaví v USA tři pokročilé závody
13:22Akcie CSG se po prudkém poklesu pomalu vzpamatovávají. Posilují až o sedm procent
13:16Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
13:10Akcie Walt Disney letí po výsledcích nahoru, návštěvnost parků ale klesla
12:03Infineon těží z AI boomu a vylepšuje výhled. Poptávka po čipech pro datová centra raketově roste
11:53AMD táhnou vzhůru serverové procesory. Trh začíná věřit, že umělá inteligence vytvořila nové úzké hrdlo  
10:46Výhled AMD podporuje akciové trhy v dalším růstu, ropu tlačí dolů naděje na mír  
10:33Inflace v dubnu překonala naše odhady. Hlavním viníkem jsou energie
10:15Konečně dobré zprávy: Novo díky pilulce Wegovy vylepšil výhled. Akcie rostou přes sedm procent
9:58BMW překonává slabší trh v Číně rekordními objednávkámi v Evropě  
9:31Rozbřesk: Polská inflace roste, ale sázet na zvyšování sazeb v Polsku je předčasné
8:53Geopolitické uklidnění, AMD výrazně překonalo odhady a Novo vytáhl Wegovy  
05.05.2026
22:41AMD doručilo silná čísla, tržby z datacenter vzrostly o 57 procent
22:00Producenti paměťových čipů vyhnali Nasdaq na nová maxima  
17:21Monetární dominance a inflační duch doby
15:35Bezkonkurenční čínské automobilky?
14:13Ferrari klesly v prvním čtvrtletí dodávky, vyvážily to však prodeje dražších modelů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y