Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
WTO: Oživení na trhu práce se zpozdí za hospodářským růstem o rok a půl

WTO: Oživení na trhu práce se zpozdí za hospodářským růstem o rok a půl

12.04.2010 14:34
Autor: mediafax

PAŘÍŽ (MEDIAFAX) - Generální ředitel Světové obchodní organizace Pascal Lamy prohlásil, že oživění na trhu práce se opozdí za ekonomickým oživením zhruba o rok a půl. Informovala o tom agentura Reuters a francouzský deník Le Monde.

Podle Lamyho nejprve bude třeba vyčkat na ekonomické oživení ve světě. K zlepšení situace na trhu práce by mělo dojít o 18 měsíců později. Avšak, podmínky na pracovních trzích se budou lišit a v různých částech světa by mělo docházet k rychlejšímu zlepšení. Nejlépe by si v tomto ohledu měla vést Asie, pak Spojené státy a až nakonec Evropa.

Lamy vyzval Evropu k přijetí opatření na podporu inovace a vzdělávání. V současné době by se Evropa měla zaměřit zejména na podporu zvýšení kvalifikace a moderní technologie.

Agentura Reuters rovněž poznamenala, že Lamy odmítl komentovat otázku, zda je přiměřené nazvat Čínu měnovým manipulátorem. Některé západní ekonomiky, zejména pak americká, již dlouhou dobu usilují o apreciaci uměle podhodnoceného jüanu.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
21.06.2026
9:07Víkendář: Podle Krugmana „Muskovo Ponzi schéma“ jednou padne, ARK Invest to vidí jinak
20.06.2026
9:04Víkendář: Krugman o investicích do „geniality Elona Muska“
19.06.2026
17:38Trhy, staronová centrální banka a její superautopilot
15:53Výhled Invesco na druhé pololetí: AI dál podpoří trhy, slabší dolar může nahrát akciím mimo USA
15:32J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o desáté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
14:06Gerber: Tesla je bez fúze se SpaceX bezcenná. Pokud investujete s Elonem, nemáte žádná práva, ale zisky ano
13:36Kuba pod tlakem sankcí USA spouští zásadní reformy. Otevírá ekonomiku soukromému sektoru
13:26TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady konané 19. června 2026
12:04Perly týdne: Zlato mířící opět nahoru a ega budující AI infrastrukturu
11:51RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodování Per rollam valné hromady společnosti
10:56Růstová nálada ochladla. Jednání s Íránem se odkládají, USA útočí na ASML a dluhopisy tíží politika  
10:11TESLA KARLÍN, a.s.: Zpráva z jednání valné hromady společnosti
10:08Eisman: Pozornost se může přesouvat k AI firmám, které nemusí navyšovat kapitál pro své investice
9:33J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na konferenci pro investory
9:27Komerční banka, a.s.: Informační povinnost
9:15WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce
8:24SpaceX chystá miliardový dluh, USA a Írán odpočítávají dohodu a Amerika dnes "nejede"  
5:54Trh je rozdělený mezi Fed a ropu. Krátké výnosy rostou, dlouhé klesají  
18.06.2026
22:00Akcie na Wall Street poslední obchodní den v tomto týdnu pořádně zabraly  
17:20Zajímavá předpověď nejdůležitější ceny na globálních trzích a jeden návrat ke starému novému normálu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data