Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Ratingy znovu padají... denní přehled Trhy, data, výsledky

Ratingy znovu padají... denní přehled Trhy, data, výsledky

27.04.2010 18:14
Autor: Research, Patria Finance

Evropa:
Agentura S&P snížila rating Portugalsku o dva stupně na A-. Výhled zůstává negativní. S&P uvádí obavy o schopnost země uřídit vysoké zadlužení při slabém očekávaném ekonomickém výkonu. Nový rating je čtyři stupně nad spekulativním pásmem.

A dalšímu snížení ratingu neušlo ani Řecko. S&P ho snížila hned o tři stupně na BB+, a to stále s negativním výhledem. Rating se dostal do spekulativního pásma. S&P čeká rostoucí tlak fiskálních problémů na bankovní a firemní sektor.

Německá Deutsche Bank zvýšila v 1Q10 zisk meziročně o 48 % na 1,76 mld. EUR oproti očekávaným 1,3 mld. EUR. Stejně jako u konkurentů přispěla k zisku nejvýrazněji investiční divize, správa aktiv naproti tomu zaznamenala mírnou ztrátu. Akcie však přišly o více než 3 % v reakci na to, že 90 % zisku tvoří poměrně volatilní příjmy z obchodování, které banka v příštích kvartálech pravděpodobně nezopakuje.

Automobilka Daimler hospodařila v 1Q10 se ziskem 667 mil. EUR při tržbách na úrovni 21 mld. EUR. Společnost těží z rostoucí poptávky a předešlé redukce nákladů. Akcie odepsaly 2 % poté, co od zveřejnění lepšího výhledu pro letošní rok z 19. dubna přidaly téměř 9 %.

První z ropných obrů, British Petroleum, dosáhl v 1Q10 zisku 6,1 mld. USD, čímž předčil očekávání trhu. Důvodem je zejména vyšší cena ropy. Dobře si vedl segment průzkumu a těžby, určité zlepšení vykazuje i segment rafinace. Rafinační marže se vyšplhaly na 3,08 USD/barel z 1,49 USD/barel v 4Q09. Akcie však odepisují téměř 3 %.

Britská Lloyds Banking Group se v 1Q10 po více než roce vrátila k zisku. Vděčí za to klesajícím rezervám na špatné úvěry, které byly nižší, než sama banka očekávala. Akcie však ztrácejí 0,7 %.

USA:
Index spotřebitelské důvěry v dubnu vzrostl na 57,9 bodu z březnových 52,3 (po revizi). Výsledek je výrazně lepší než očekávaných 54,0 bodu. Index očekávání také výrazně vzrostl, jeho dubnová hodnota 77,4 bodu je nejvyšší od října 2007. Na číslech se projevuje rostoucí optimismus ohledně trhu práce.

Výrazného růstu se dočkal i index průmyslové aktivity Fedu v Richmondu. Ten poskočil na 30 bodů z březnových 6. Konsensus na 10 bodech byl výrazně překonán, leč v tomto případě nejde o tak sledované číslo.

Tržby spediční firmy UPS stouply v 1Q10 meziročně o 7 % na 11,7 mld. USD díky mezinárodní poptávce. Akcie klesají o 1 %.

Automobilka Ford vydělala v 1Q10 2 mld. USD, čímž výrazně předčila odhady trhu. Společnost těží ze zotavujícího se automobilového trhu, vyšších cen produkce a rostoucího tržního podílu. Výsledek byl podpořen mimořádným příjmem ve finanční divizi, zatímco jádrové operace byly v souladu s očekáváním. Akcie tak ztrácejí přes 5 %.


Celý denní přehled doplněný o souhrnný komentář o dění na devizových trzích a přehled očekávaných událostí následujícího dne si mohou klienti Patria Plus stáhnout ve formátu PDF v sekci Ekonomika - Výzkum -> Analýzy. Navíc lze nastavit také automatické zasílání této analýzy e-mailem.

 


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.05.2026
17:18Příběh, v němž je S&P 500 na 16 000 bodech
15:50Ferguson: Nařčení, kterým Powell čelí, nejsou žádné detaily. Zůstává, aby se vše vyřešilo
14:31Vyšší inflace s ČNB nepohnula. Úroková sazba zůstává na 3,5 procenta
13:32Morgan Stanley: Zisky technologických firem přebíjí obavy z geopolitiky. Odhady pro rok 2026 rostou  
12:18Goldman Sachs: Americká ekonomika neuvěřitelně odolná, nesnažte se nyní časovat akciový trh
11:26Vlna optimismu v Evropě slábne, akciové trhy se konsolidují. Koruna před ČNB sílí  
11:12Čtvrtletní zisk Shellu kvůli vyšším cenám ropy a plynu vzrostl o 24 procent
11:00Arm naráží na výrobní limity u nových AI čipů, akcie padají i přes rekordní tržby
10:30Korunové ETFko na světové akcie má ode dneška eurovou sestru. Novinky pro české investory přinesou následující týdny
9:03Rozbřesk: Jak vyzní dnešní zasedání ČNB? Centrální bankéři by nejraději Írán „vyseděli“
8:53ČNB rozhodne o sazbách, nová naděje mezi USA a Íránem a Fed varuje před inflací  
6:00Watchlist: Začínáme sledovat ServiceNow a Nokii  
06.05.2026
17:48Rychlá regenerace trhu a úvahy o jeho předraženosti
16:50Uber překonal očekávání. Trh ale váhá, zda z robotaxi nevznikne nový kapitálově náročný příběh  
15:31Traders Talk: AMD vystřelilo, Palantir narazil na vlastní valuaci a CSG po útoku shortaře krvácí
14:22Nvidia se vrhá do optiky. Se společností Corning postaví v USA tři pokročilé závody
13:22Akcie CSG se po prudkém poklesu pomalu vzpamatovávají. Posilují až o sedm procent
13:16Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
13:10Akcie Walt Disney letí po výsledcích nahoru, návštěvnost parků ale klesla
12:03Infineon těží z AI boomu a vylepšuje výhled. Poptávka po čipech pro datová centra raketově roste

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
9:00CZ - Obchodní bilance - nár. pojetí, mld. Kč
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
14:30CZ - Měnové jednání ČNB, zákl. sazba
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.