Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Maďarsko se nedohodlo s MMF... denní přehled Trhy, data, výsledky

Maďarsko se nedohodlo s MMF... denní přehled Trhy, data, výsledky

19.07.2010 18:02
Autor: Research, Patria Finance

ČR:
• Rating České republiky by mohl být zvýšen ze současného stupně A1, přijme-li vláda kroky ke snížení rozpočtového deficitu v souladu s dosud ohlášenými plány, uvedl zástupce ratingové agentury Moody’s.
Evropa:
• Rating Irska byl agenturou Moody’s snížen z Aa2 na Aa1, výhled ratingu byl stanoven jako stabilní. Krok byl zdůvodněn zhoršením rozpočtové situace, kterou stále zatěžuje sanace bankovního sektoru.
• Maďarsko se nedohodlo s MMF/EU na dalším směřování fiskální politiky a delegace MMF odjela z Maďarska, což by mělo prakticky znamenat zastavení možnosti Maďarska čerpat úvěr od MMF. Letos se sice Maďarsko bylo schopné financovat na trhu, nicméně neshoda vyděsila trhy a promítla se nárůstem CDS spreadu na maďarské dluhopisy o 38 bps a oslabením forintu.
• Maďarská centrální banka podle očekávání ponechala úrokové sazby beze změny. Na tiskové konferenci ovšem zaznělo, že oslabení forintu působí proinflačně a že trvalejší zvýšení rizikových prémií může vést ke zvýšení úrokových sazeb.
• Vyjednávání mezi BP a americkou společností Apache o prodeji půlky podílu BP v aljašském ropném poli Prudhoe Bay se zasekla na neshodách ohledně ceny a vypořádání případných budoucích právních závazků. Zároveň se vynořily spekulace, že vedle utěsněného problémového vrtu v Zálivu se objevil další únik. Akcie odepisují 4 %.
• Společný podnik Nokie a Siemensu, Nokia Siemens Networks, koupí síťová aktiva Motoroly za 1,2 mld. USD, cílem je expanze v Severní Americe a Japonsku.

USA:
• Poté, co ztroskotal prodej asijské dceřiné společnosti AIA britské Prudential, nabídne pojišťovna AIG akcie AIA na burze v Hong Kongu.
• Společnost Halliburton zvýšila v 2Q10 zisk meziročně o 83 % na 480 mil. USD, neboli 52 centů na akcii, čímž pohodlně předčila odhady na úrovni 32 centů. Tržby vzrostly o 26 % na 4,4 mld. USD. Za výsledkem stojí oživení poptávky v Severní Americe a migrace k ziskovější těžbě v přímořských písčitých a břidlicových podložích. Akcie přidávají 4 %.
• Aerolinky Delta Air Lines vydělaly ve 2Q10 65 centů na akcii při tržbách v objemu 8,17 mld. USD, čímž zaostaly za očekáváním trhu. Pro 3Q10 očekává společnost provozní marži v rozmezí 10-12 %, čímž také investory nenadchla. Akcie odepisují přes 8 %.

Ostatní:
• Carlyle Group a TPG Capital koupí australského provozovatele nemocnic Healthscope za 2 mld. AUD v hotovosti.


Celý denní přehled doplněný o souhrnný komentář o dění na devizových trzích a přehled očekávaných událostí následujícího dne si mohou klienti Patria Plus stáhnout ve formátu PDF v sekci Ekonomika - Výzkum -> Analýzy. Navíc lze nastavit také automatické zasílání této analýzy e-mailem.

 


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.02.2026
8:55Lagardeová mandát dokončí, ECB pokutuje J.P. Morgan a BofA chce posílit private credit  
8:43Rozbřesk: Růst amerického HDP: už ne šokující, ale stále solidní
6:06Poptávka po AI kabeláži zrychluje. Credo má 30% potenciál růstu, tvrdí Goldman Sachs  
19.02.2026
22:00Americké trhy zakončují v záporu  
17:38Čínská záhada se nekoná
15:43Pokrok čínských technologických společností je pozoruhodný, přiznává Altman
14:25Walmart díky online prodeji zvýšil tržby, zveřejnil ale opatrný výhled
14:01Rotace na trhu sílí. Volatilita akcií je nejvyšší za třicet let, S&P 500 přesto stagnuje
12:33Wall Street, vláda i kryptofirmy v Mar-a-Lago. Politický význam kryptoměn roste
12:14Blíží se čas, kdy kvantové počítače budou součástí datacenter. Průlom může přijít už v roce 2027
11:29ČEZ, a.s.: Volba místopředsedů dozorčí rady
11:14Lepšímu sentimentu se nečekaně postavil do cesty Fed. Evropa se červená  
10:54Booking výhledem překonává odhady. Zároveň chystá stock-split 25 ku 1  
9:33Účetní zásah u Nissanu stáhl výsledky Renaultu do hluboké ztráty, tržby ale vzrostly o tři procenta
9:10Airbus zvýšil zisk o třetinu, ale výrobu brzdí chybějící motory
8:51Kofole klesly tržby, Nestlé zvažuje prodej podílu ve zmrzlinách a Fed zmiňuje i možnost zvýšení sazeb  
8:51Rozbřesk: Jestřábí zápis z posledního sezení Fedu vylučuje snížení sazeb v březnu
6:03Waymo – bezpečnost robotaxíků a další expanze
18.02.2026
22:01Akcie smazaly část zisku po zveřejnění zápisu Fedu  
17:36Kofola nedosáhla na cíl EBITDA pro rok 2025. Největšími vlivy cukrová daň na Slovensku a počasí

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
14:30USA - HDP, q/q a
14:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university
16:00USA - Prodeje nových domů