Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Prezident Klaus podepsal státní rozpočet pro rok 2011, ten tak nabyl platnost

Prezident Klaus podepsal státní rozpočet pro rok 2011, ten tak nabyl platnost

23.12.2010 12:09
Autor: mediafax

Prezident Václav Klaus podepsal zákon o státním rozpočtu na rok 2011. Ve čtvrtek o tom informoval mluvčí Hradu Radim Ochvat.

Rozpočet tím pádem definitivně nabyl platnost, protože tento zákon má specifický způsob schvalování a k jeho přijetí stačí souhlas sněmovny a prezidenta. Senát je ze schvalování této normy vyňat.

Ministerstvo financí, které rozpočet sestavilo, počítá v příštím roce s příjmy ve výši 1,044 bilionu korun a výdaji 1,18 bilionu korun. Výsledný schodek je 135 miliard, což představuje 4,6 procenta HDP.

Nejvyšší výdaje má tradičně ministerstvo práce a sociálních věcí, které vyplácí důchody a sociální dávky. Rezort má v příštím roce utratit 483,78 miliardy koruny, z čehož většinu tvoří výdaje na důchody. V příštím roce se má tato položka vyšplhat na 354,7 miliardy korun.

Druhá nejvyšší položka je všeobecná pokladní správa, která v příštím roce utratí 158,66 miliardy korun. V této rozpočtové kapitole se nacházejí například odvody do rozpočtu Evropské unie (35,25 miliardy), transfery veřejným rozpočtům (52,997 miliardy) či podpora exportu za 16,64 miliardy korun.

Pomyslný bronz získává ministerstvo školství, které v příštím roce utratí 127,086 miliardy. Většina této částky připadá na regionální školství (82,8 miliardy) a na vědu a vysoké školy (35,87 miliardy).

Čtvrtou nejvyšší výdajovou položkou je státní dluh, který nás v příštím roce vyjde na 78,49 miliardy korun. Převážnou většinu celkové částky představují splátky úroků.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.07.2026
6:04Jsou současné valuace vyšší, než na vrcholu dot-com bubliny?
30.06.2026
22:01S&P 500 uzavřel nejlepší čtvrtletí od roku 2020 růstem  
16:39Traders Talk: Polovodiče dál táhnou trh, ale rally se zužuje. Kde ještě hledat šanci?
15:25Trápení japonského jenu pokračuje. Měna je nejslabší za posledních 40 let
14:08ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Novým předsedou dozorčí rady ČEZ zvolen Radim Fiala
13:57Historická rally polovodičů naráží na otázku: Co bude dál?  
13:56MONETA Money Bank - oznámení o výplatě výnosu podřízených Tier 2 dluhopisů
12:35Brexit brzdí ekonomiku. Británie po rezignaci premiéra hledá nový směr
11:29Akciím svědčí návrat zájmu o technologie, Japonsko čelí slábnoucímu jenu  
11:25NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
10:41FX Strategie: Warsh vrací sílu dolaru, ECB vyčkává a koruna v prázdninovém módu  
10:23Česká ekonomika v 1. čtvrtletí vzrostla o 2,2 procenta, potvrdil ČSÚ
8:54Nejvyšší soud USA posiluje Trumpa, Microsoft padá a Rocket Lab expanduje  
8:50Rozbřesk: Zužující se úrokový diferenciál bere zlotému vítr z plachet
6:01El-Erian: AI má PR problém, americký přístup k ní je lepší než ten evropský
29.06.2026
17:58Nový rozměr bezpečného zlatého útočiště a akcie jako reálné aktivum
16:27PODCAST Týdenní výhled: Trhy sledují data z USA a Korea sází na čipy  
15:17Čipové války mezi USA a Čínou: Huawei na domácím trhu vytlačuje Nvidii, letos cílí na poloviční podíl
14:41Rocket Lab kupuje Iridium za 8 miliard USD. Získá tak síť satelitní komunikace
12:10Vedra testují digitální infrastrukturu: datacentra čelí rostoucím klimatickým rizikům

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30CZ - PMI v průmyslu
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
16:00USA - Index ISM v průmyslu