Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Smíšený dojem z amerických dat... denní přehled Trhy, data, výsledky

Smíšený dojem z amerických dat... denní přehled Trhy, data, výsledky

07.01.2011 17:51
Autor: Research, Patria Finance

ČR:
Průmyslová výroba se v listopadu zvýšila o 2 % meziměsíčně, resp. 15,9 % meziročně. Pomohla tomu zejména poptávka v zahraničí. Tržby z exportu stouply o 22,8 %. Růst nových zakázek a vysoká hodnota PMI indexu naznačují příznivý vývoj v dalších měsících.

Majoritní vlastník AAA Auto Anthony Denny v minulém roce odkoupil 2,4 % akcií své společnosti a celkově tak ovládá téměř 76,4 % akcií firmy, řekla dnes mluvčí společnosti. Dodala, že v souvislosti s prohlášením z dubna 2009 o záměru nakoupit kolem pěti procent emitovaných akcií společnosti lze předpokládat, že pan Denny bude v nákupech pokračovat. Denny před třemi lety nabídl přes 28 % akcií společnosti na burzách v ČR a Maďarsku. Při úpisu se akcie prodávaly okolo 55 za kus, nyní stojí necelých 23 .

Šéf Orco Property Group, J-F. Ott, požaduje vyřešení situace kolem chorvatského projektu Suncani Hvar, jinak hrozí, že se obrátí na mezinárodní arbitráž, aby ochránil své investice do projektu. Před pěti lety se Orco dohodlo s chorvatskou vládou a privatizačním fondem (CPF) na vstupu do projektu Suncani Hvar a investovalo v něm 65 mil. EUR. Nyní jsou společníci ve sporu a vzájemně se obviňují z neplnění podmínek. Ott byl v úterý v Chorvatsku zadržen a dotazován policií na provozní otázky Suncani Hvar a platby některým dodavatelům.

Evropa:
Finální data Eurostatu potvrdila meziroční růst HDP eurozóny ve 3Q 1,9 %. Mezikvartální růst byl ale revidován z 0,4 % na 0,3 %. Míra nezaměstnanosti v eurozóně v listopadu podle očekávání stagnovala na 10,1 %.

Německá data ale dnes přinesla zklamání. Průmyslová výroba v listopadu meziměsíčně klesla o 0,7 %, zatímco se očekával pokles pouze o 0,1 %. Meziročně se objem produkce zvýšil o 11,1 %. Maloobchodní tržby také nenaplnily očekávání (+1,0 %) a meziměsíčně klesly o 2,4 %. Ve srovnání s předchozím rokem byl obrat v obchodech o 2 % vyšší.

Automobilka Audi, dceřiná společnost německého koncernu Volkswagen, prodala loni rekordních 1,09 mil. vozů. Za tímto výsledkem stojí historicky největší prodeje v Číně a USA. Prodeje v Číně vzrostly meziročně o 43 %, prodeje v USA o 23 %. Bující čínský trh by měl vést k rekordním prodejům i letos. Akcie Volkswagenu rostou o 4 %.

USA:
Klíčová ekonomická data tohoto týdne přinesla smíšené informace. Počet pracovních míst v ekonomice USA v prosinci stoupl o 103 tis. místo očekávaného růstu o 150 tis., zároveň byl ale revidován listopadový přírůstek z 39 tis. na 71 tis. Míra nezaměstnanosti naopak překvapila pozitivně, když klesla z 9,8 % na 9,4 %.

Pojišťovna AIG vydá ještě tento měsíc stávajícím akcionářům 75 mil. warrantů s realizační cenou 45 USD za akcii a platností 10 let. Privátní akcionáři dostanou přibližně jeden warrant na každé dvě akcie, které vlastní. Majoritní akcionář, Ministerstvo financí, nedostane žádné z těchto papírů. Akcie přidávají 1 %.

Sociální síť Facebook plánuje zveřejňovat své finanční výsledky od dubna 2012 i v případě, že do té doby nedojde k IPO.

Společnost Apple údajně oslovila CFO private-equity skupiny Blackstone Tosiho s nabídkou stejné pozice u Applu. Tento krok může naznačovat plánované stupňování akviziční činnosti.

Výsledková sezóna v USA začíná v pondělí po skončení obchodování, kdy zveřejní své výsledky za 4Q10 producent hliníku Alcoa.

Ostatní:
Provozní zisk korejského Samsungu klesl ve 4Q10 meziročně o 13 % na 2,7 mld. USD a zaostal tak za odhady analytiků. Stěžejním důvodem je pokles cen televizí.

Očekávaná data následujícího dne:

CET

Událost

konsensus

předchozí

9:00

ČR - Inflace za prosinec

2,2 % y/y

2,0 % y/y

9:00

ČR - Nezaměstnanost za prosinec

9,2 %

8,6 %

Očekávané firemní události

A/MKT

Alcoa

Výsledky za 4Q10

oček. EPS 0,185 USD


Shrnutí vývoje na finančních trzích:

 

7.1

 

6.1

 

Změna za den

 

Změna za rok

3M Pribor

1,20

1,21

-0,01

-0,36

2Y IRS

2,05

 

2,04

 

0,01

 

-0,33

10Y IRS

3,11

3,13

-0,02

-0,53

CZK/EUR

24,52

 

24,65

 

-0,5%

 

-6,4%

CZK/USD

18,89

18,93

-0,2%

4,6%

USD/EUR

1,2984

 

1,3022

 

-0,3%

 

-10,5%

PX

1243,3

1253,1

-0,8%

5,7%

S&P 500

1271,4

 

1271,9

 

0,0%

 

11,9%

DJ STOXX 50

2649,4

2662,4

-0,5%

2,1%



Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.09.2025
6:06Cohen: Americké hospodářství stále světovou jedničkou, USA si ale mohou některé věci pokazit
16.09.2025
17:14Ředění v eurozóně a francouzské dluhy
15:28Čipová omezení Čínu nebrzdí. UBS sází na dva lídry v monetizaci AI
14:09ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
13:54EU neschopností rázně jednat ohrožuje vlastní suverenitu, varuje Draghi
13:44Zlato se před rozhodnutím Fedu znovu dostalo na nový rekord
12:04Fidelity: Americké small caps jsou nejlevnější za 35 let. Cyklus se může obrátit v jejich prospěch
11:46ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku v září nečekaně vzrostla
11:28Jan Bureš: V průmyslu ceny dál padají, v zemědělství rostou
11:11Zatímco Amerika jede, evropským akciím se dnes opět nedaří  
10:39Ceny v průmyslu v srpnu meziročně opět klesly
10:32Trumpův návrh na pololetní výsledky rozděluje Wall Street. U SEC má podporu
9:00UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: XS2188802404_Oznámení výplaty úrokového výnosu z hypotečních zástavních listů – ke dni 15. 9. 2025
9:00Rozbřesk: Nemovitosti dále skokově zdražují. S čím vyrukuje příští vláda?
8:39Cooková může hlasovat o sazbách, Trump žaluje NYT. Evropské futures jsou mírně v plusu  
15.09.2025
22:02Wall Street v zeleném, investory táhne Tesla a očekávání Fedu  
17:35PODCAST Týdenní výhled: Fed znovu začne snižovat sazby a problémový Orsted upisuje nový kapitál  
17:21Americké obchodované firmy generují mimořádnou návratnost kapitálu. Jak to (ne)souvisí s jejich valuačními prémiemi?
16:54ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Private placement emise dluhopisů
15:34Akciová rally může po snížení sazeb Fedu ochabnout, varují stratégové Wall Street

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00EMU - CPI, y/y
14:30USA - Počet nově zahájených staveb
20:00USA - Jednání Fedu, základní sazba