Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Německá nezaměstnanost je nejníže od roku 1992, do října má počet nezaměstnaných klesnout pod 3 miliony

Německá nezaměstnanost je nejníže od roku 1992, do října má počet nezaměstnaných klesnout pod 3 miliony

31.03.2011 10:43
Autor: Redakce, Patria.cz

Míra nezaměstnanosti v Německu se v březnu snížila na 7,6 procenta z únorových 7,9 procenta. Oznámil to dnes spolkový úřad práce. Dodal, že počet nezaměstnaných meziměsíčně klesl o 102 tisíc na 3,21 milionu osob, o sezónně očištěných 55 tisíc na 3,01 milionu osob. Konsensuální očekávání trhu ukazovalo na pokles jen o 25 tisíc. Ještě výraznější zlepšení vykázal německý trh práce ve srovnání se stejným loňským obdobím, kdy míra nezaměstnanosti dosahovala 8,5 procenta a bez práce bylo 3,56 milionu lidí. Údaj o německé nezaměstnanosti povzbudil euro, které obchoduje na hladině 1,4190 USD/EUR, u svých denních maxim. Evropské akciové indexy nevykazují výrazné zisky či ztráty, německému DAX se s plus 0,2 % ale daří nejlépe v porovnání s CAC a FTSE.

"Trh práce se v březnu vyvíjel příznivě. Hospodářské oživení vedlo k dalšímu poklesu míry nezaměstnanosti," uvedl šéf úřadu Frank-Jürgen Weise. "Poptávka po pracovní síle je vysoká," dodal. „Ani neštěstí v Japonsku, ani napětí na Blízkém Východě se nepodařilo podrazit nohy zdravému mixu silného exportu a rostoucí domácí poptávky, které stlačují míru nezaměstnanosti na nižší úrovně,“ dodal analytik NordLB v Hannoveru Mario Gruppe.

Německá ekonomika v loňském roce stoupla o 3,6 procenta, tedy nejrychlejším tempem od sjednocení země v roce 1990. Předloni se německý hrubý domácí produkt propadl o 4,7 procenta, což byl nejhorší výsledek od druhé světové války. Německo má největší ekonomiku v Evropě, na které je závislá řada českých firem.

(Zdroj: Bloomberg, čtk, AP)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
12.05.2026
16:25Průmyslové akcie se vezou na AI vlně. Rostoucí korelace ale zároveň zvyšuje jejich zranitelnost
15:16Americká inflace za duben citelně zrychlila, a není to jen o benzínu
14:38Bloomberg: EU zaostává v závodě o suroviny, příkladem je slovenská Trojárová
13:47Jedno téma, obří zisky a rostoucí riziko koncentrace. AI mění akciové trhy v Jižní Koreji a na Tchaj-wanu
12:09Siemens Energy vyprodává kapacity a urychluje odkup akcií, přesto po výsledcích oslabuje
11:23Korekce na akciích, britská aktiva pod rostoucím tlakem a na programu inflace  
10:45CSG spojila síly s tureckou FNSS, cílí na obrněná vozidla pro Evropu
10:32Jižní Korea uvažuje o „AI dividendě“ pro občany. Kospi odepisoval přes pět procent  
10:01Skupina ČSOB v 1. čtvrtletí: Pokračující růst úvěrů firmám na investice i domácnostem na nové bydlení
9:43Zisk Bayeru v prvním čtvrtletí výrazně překonal odhady. Konflikt na Blízkém východě jej zatím neohrožuje
9:09Rozbřesk: Češi utrácejí rychle nehledě na blízkovýchodní krizi. Může je inflace zbrzdit?
8:53Příměří mezi USA a Íránem visí na vlásku, korejské trhy zažily šok kvůli dani z AI zisků a futures jsou v červeném  
6:02Goolsbee: Klesající inflační optimismus, není dobré vylučovat růst sazeb
11.05.2026
17:30TESLA KARLÍN, a.s.: Pozvánka na valnou hromadu
17:05PODCAST Týdenní výhled: Trump míří do Číny, výsledková sezóna je nejsilnější za pět let  
15:05Mag7 jednou skončí, její relevance ale nyní zase roste
13:36ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emisí dluhopisů
12:09Dluhopisy a zlato lehce zklamaly zprávy o Íránu, akcie začínají týden smíšeně  
11:59Netflix sází na reklamu: aktivní divák s levnějším tarifem začíná firmě vydělávat více než prémiový předplatitel
10:25Maloobchodní tržby zrychlily růst na 4,9 procenta, růst tržeb ve službách mírně zpomalil

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
10:00CZ - Nezaměstnanost
11:00DE - Index očekávání ZEW
14:30USA - CPI, y/y
20:00USA - Měsíční bilance rozpočtu, mld. USD