Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Akcie „staré“ NWR dnes naposledy obchodují v Praze a Londýně

Akcie „staré“ NWR dnes naposledy obchodují v Praze a Londýně

03.06.2011 9:55, aktualizováno: 3.6. 10:08
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Naposledy na pražské burze i na burze v Londýně dnes obchodují akcie „staré“ NWR NV. K dnešnímu datu (po závěru trhu) budou definitivně staženy z veřejného obchodování a od pondělí 6. června vyřazení emise akcií NL0006282204 nabude účinnosti.

Žádost o vyřazení emise z obchodování byla doložena zápisem z jednání představenstva společnosti, které o vyřazení emise z obchodování rozhodlo a právním stanoviskem advokátní kanceláře. Podle nizozemského právního řádu o vyřazení emise akcií z regulovaného trhu rozhoduje představenstvo firmy, aniž by muselo činit jakékoli další kroky. Krok následuje rozhodnutí společnosti avizované již při ukončení první úspěšné fáze nabídky na výměnu akcií „staré“ NWR za akcie nové britské NWR Plc.

NWR již dříve uvedla, že bude usilovat také o stažení „starých“ akcií NWR z akciového trhu ve Varšavě, a to v nejkratším možném termínu. Po delistování akcií „staré“ NWR na pražské (a také londýnské a varšavské) burze může vedení „staré“ NWR rozhodnout o převedení těchto akcií do privátní neveřejné společnosti a konverzi akcií na volně nepřevoditelné.

Nové NWR pak říká, že jelikož souhlas s výměnou akcií dalo více než 95 procent držitelů „starých“ akcií NWR (podmínka, skutečnost již 99 %), společnost plánuje zahájit kroky podle holandského práva, které by vedly k povinnému převzetí všech existující akcií NWR N.V.

1. června nová britská NWR Plc oznámila, že ukončila třetí fázi nabídky akcionářům na směnu akcií staré NWR N.V. za akcie nové NWR Plc a získala právní souhlas s výměnou akcií již od 99 % akcionářů. Nabídka výměny „starých“ akcí NWR za „nové“ podle NWR zůstává nadále otevřena do dalšího oznámení a NWR také uvedla, že rozhodnutí o případném uzavření nabídky bude oznámeno nejméně 14 dní předem. "Akcionářům, kteří ještě nepřistoupili na směnu akcií, tak doporučujeme učinit bez zbytečného odkladu," uvedla NWR. Jako datum ukončení další fáze nabídky stanovila 16. červen 2011.

Včera společnost NWR oznámila, že její majoritní vlastník BXR Mining, hodlá uvolnit na trh 16 mil. akcií, tedy asi 6,1% podíl. Chce tak prý dále navýšit likviditu na trhu po reinkorporaci společnosti do Velké Británie a vyhovět zájmu investorů před očekávaným přijetím do indexu FTSE 250, o němž se má rozhodnout již ve středu 8. června. Konečný objem odprodaných akcií bude záviset na nabízené ceně, ale společnost BXR Mining nehodlá uvolnit na trh více než 16 mil. kusů akcií. V případě prodeje celého uvolněného objemu akcií by podíl BXR Mining v NWR klesl ze současných 64,3% na 58,2%. Akcie včera v Praze na zprávě spadly o 4,9 %.

Akcie „nové“ NWR obchodují v Londýně a Praze již od pátku 6. května, ve Varšavě od pondělí 9. května. Ve středu 8. června by mělo být rozhodnuto o zařazení akcií "nové" NWR do indexů z rodiny FTSE. Očekáváno je zařazení do indexů FTSE250, FTSE350 a sektorového indexu FTSE350 Mining. Pro zařazení do indexu musí být společnost obchodovaná na londýnské burze nejméně 20 obchodních dní, což nastane od 9. května ke dni 3. červnu, tedy dnešku. NWR by se měla stát součástí výše uvedených indexů po závěru burzovního dne 17. června.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.02.2026
18:04Dláždí centrální banky cestu globálnímu ekonomickému boomu?
16:57Týdenní výhled: Nejdůležitější událostí jsou středeční výsledky Nvidie  
16:10Jižní Korea byla nejvýkonnějším trhem loňska. Je silný růst indexu Kospi začátkem dlouhodobého trendu?
15:57Ceny všech typů nemovitostí loni zrychlily růst a vytvořily nová maxima
12:30Magnificent Seven letos pod tlakem: růst capexu na AI nahlodává free cash flow a víru investorů
11:24Další hořká pilulka pro Novo Nordisk. Nový lék si vede hůře než konkurent od Eli Lilly
11:03PODCAST Analytický radar: Tři tipy Braňa Sotáka na AI infrastrukturu
10:07Globální 15% clo zvyšuje nejistotu. Dolar oslabuje, americké futures míří dolů  
9:01Rozbřesk: Obchodní chaos nekončí. Nejvyšší soud zrušil Trumpova reciproční cla
8:47Slovenští novináři zpochybňují smlouvy CSG za miliardy, USA zastavují výběr cel podle IEEPA, ale Trump zavádí nové 15% clo  
6:07Průzkum: Evropské akcie už svého vrcholu dosáhly, valuace jsou nejvyšší za 5 let  
22.02.2026
10:01Víkendář: Čína na rozdíl od Japonska není připravena na odchod do důchodu. Co Německo?
21.02.2026
10:02Víkendář: Jak budou Američané platit za své deficity?
20.02.2026
22:02Americké akciové indexy uzavírají týden v zeleném  
18:17MONETA Money Bank, a.s.: Oznámení o výplatě výnosu podřízených Tier 2 dluhopisů
17:22Investice do AI, klesající odkupy a kolik by to vlastně mělo vynášet?
16:11Dlouho očekávané rozhodnutí konečně padlo. Nejvyšší soud USA zrušil Trumpova cla
15:57Pětice evropských velmocí vyvine levné protivzdušné systémy inspirované Ukrajinou
15:30Ekonomika USA koncem roku brzdila spolu s výpadkem vývozu a vládních výdajů  
15:07Lee: Inflace půjde na úrovně před rokem 2020, AI bude vytvářet vítěze a poražené

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data