Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Šéf EFSF: Krize v eurozóně by mohla skončit do tří let

Šéf EFSF: Krize v eurozóně by mohla skončit do tří let

29.08.2011 9:37
Autor: ČTK

Krize v eurozóně by mohla skončit během dvou až tří let, pokud dají členské země do pořádku své veřejné finance. Uvedl to šéf evropského záchranného fondu EFSF Klaus Regling v rozhovoru pro německý časopis Der Spiegel. Odmítl rovněž možnost rozpadu eurozóny a kritizoval Německo za přílišný pesimismus ohledně jejích vyhlídek.

Podle Reglinga "existuje dobrý důvod věřit, že krize skončí za dva až tři roky". Členské země eurozóny však musí pokračovat v zavádění reforem, jejichž cílem je napravení stavu státních rozpočtů. Šéf EFSF rovněž upozornil, že přežití eurozóny je ve společném zájmu slabších i silnějších členských zemí.

"Riziko, že euro bude zahozeno, je nulové," řekl Regling. Podrobil rovněž kritice občasnou "hysterii" Německa na toto téma. Němci podle něj očekávají celkové zhoršování se situace, což je špatný přístup. "Jsou tu známky zlepšení," upozornil. Dodal, že hospodářské základy členských zemí eurozóny zřejmě zesilují.

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble o víkendu uvedl, že světovou ekonomiku by mohlo kvůli opatřením ke zlepšení stavu veřejných financí čekat "sedm hubených let". Dodal, že může trvat řadu let, než úsporná opatření přinesou ovoce.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.02.2026
9:10Airbus zvýšil zisk o třetinu, ale výrobu brzdí chybějící motory
8:51Kofole klesly tržby, Nestlé zvažuje prodej podílu ve zmrzlinách a Fed zmiňuje i možnost zvýšení sazeb  
8:51Rozbřesk: Jestřábí zápis z posledního sezení Fedu vylučuje snížení sazeb v březnu
6:03Waymo – bezpečnost robotaxíků a další expanze
18.02.2026
22:01Akcie smazaly část zisku po zveřejnění zápisu Fedu  
17:36Kofola nedosáhla na cíl EBITDA pro rok 2025. Největšími vlivy cukrová daň na Slovensku a počasí
17:26Sny a skutečnost čínsko-amerických dluhových vztahů
16:00PODCAST Analytický radar: Tři tipy Braňa Sotáka na AI infrastrukturu
14:18Argumenty ČEZ jsou závažné, jednání Bulharska tolik ne, odmítl tribunál nároky na náhradu škod
13:32Lone Pine Capital: Na trhu vznikají bílá místa, AI je superbýčí faktor
12:55Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
11:45Bez honu za AI a bez paniky: Apple těží z odpoutání se od Nasdaqu
10:31Bayer žádá soud o schválení urovnání Roundupu, navýšil rozpočet na právní výdaje
10:30Akcie ožívají a opatrně se začínají zvedat i technologie  
10:10Guvernérka ECB si údajně zkrátí mandát, chce Macronovi umožnit ovlivnit volbu nástupce
10:08AI může nahradit více než polovinu podnikového softwaru, tvrdí šéf Mistral AI
8:49Rozbřesk: EU chystá „28. režim“: jeden evropský trh bez bariér?
8:47Anthropic uvádí nový AI model, Apple zrychluje vývoj nositelných zařízení a Lagardeová může opustit ECB předčasně  
6:06Yardeni: Boom ekonomiky a chytří kluci v technologických firmách
17.02.2026
22:00Wall Street stagnovala při absenci nových zpráv  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Zahraniční obchod, mld. USD