Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Margin Call - Nový thriller ze zákulisí pádu Lehman Brothers (video)

21.09.2011 11:10
Autor: Redakce, Patria.cz

Hvězdné obsazení a průměrné až nadprůměrné recenze, to je nový thriller z prostředí investičního bankovnictví, který míří do kin. Margin Call popisuje čtyřiadvacet hodin ze života klíčových postav 107 let staré banky z Wall Street. Píše se rok 2008 a ohromná finanční krize právě začíná. Všechny indicie signalizují, že film popisuje banku Lehman Brothers.

Matematicky nadaný investiční analytik odhalí nekonzistence v risk managementu obří banky – výpočty ukazují, že se banka řítí do ztráty. Začíná boj o záchranu firmy (a pracovních míst) plný morálních rozporů. Be first, be smarter or cheat... to je heslo šéfa banky Jeremy Ironse.

Film neznámého režiséra J.C. Chandora (jehož otec byl dlouhou dobu ve výkonném managementu banky Merril Lynch) s rozpočtem 3,5 mil. USD a herci Kevinem Spaceym, Jeremy Ironsem, Demi Moore, Paulem Bettany, Simonem Bakerem a Stanley Tuccim má ambice překonat úspěšný Wall Street Olivera Stona.



Oficiální stránka filmu http://www.margincallmovie.com/, další stránky http://www.facebook.com/margincallmoviehttp://twitter.com/#!/margincallmovie

Premiéry a předpremiéry:

USA 25. ledna 2011 (Sundance Film Festival)
Německo 12. února 2011 (Berlin International Film Festival)
Německo 29. září 2011
Španělsko 30. září 2011
USA 21. října 2011
Brazílie 28. října 2011
Nizozemí 10. listopadu 2011
Hong Kong 17. listopadu 2011
ČR ?


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.07.2026
17:15Na půl plné a prázdné investiční sklenice a sázky na jednu kartu
16:25Grantham: Nevěřit býčí propagandě
15:49Nezaměstnanost v EU zůstala v květnu na 5,9 procenta, nejníž je v ČR a Bulharsku
15:46Slabá data opět zamlžila pohled na americký trh práce, obavy z Fedu nemizí
12:51Technologičtí giganti přišli o dva biliony dolarů. Trh odměňuje výrobce čipů, ne jejich zákazníky  
11:32Světové akciové indexy letos rostou, nejvíce v Koreji, Japonsku a na Tchaj-wanu
10:55AstraZeneca jako sázka na defenzivu mimo AI horečku  
10:45Techy rozhodila zpráva Mety a japonský tlak trvá. Do toho vyjdou důležitá data  
9:28Rozbřesk: Dosažení plánovaného schodku 310 mld. Kč není bez rizika
8:56OpenAI zvažuje podíl pro americkou vládu, KNDS odkládá IPO a SK Hynix prudce klesá  
6:08Kde hledat příležitosti ve druhé polovině roku? Deutsche Bank aktualizovala své tipy
01.07.2026
22:04Wall Street zahájila druhé pololetí opatrně: Technologie v červeném, trh táhly akcie Meta Platforms  
18:08Zlato se výrazně posunulo ke své férové hodnotě. Která neexistuje
16:00Meta plánuje prodej přebytečného výpočetního výkonu. Akcie rostou o 6 %
15:28Centrální banky budou dál snižovat podíl dolaru v rezervách, do popředí jde euro a jüan  
15:15Horší hospodaření státu v polovině roku, schodek se prohloubil na 184 miliard Kč
13:50Firmy po sázce na AI nabírají propouštěné pracovníky zpět. Ukazuje se, že lidský prvek je nepostradatelný
13:43Inflace v eurozóně v červnu klesla na 2,8 procenta
12:06PODCAST Trhy & Bohatství s Petrem Pudilem: Evropa si zadělává na problém. Spořením nezbohatneme
12:05Slabý jen doléhá na americké dluhopisy, zatímco akcie si vybírají přestávku v růstu  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data