Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Potvrzeno: Ministrem průmyslu bude jmenován šéf jihočeské ODS Kuba

    Potvrzeno: Ministrem průmyslu bude jmenován šéf jihočeské ODS Kuba

    15.11.2011 17:57
    Autor: mediafax

    Do křesla ministra průmyslu a obchodu by měl ve středu usednout Martin Kuba, předseda jihočeské ODS. Agentuře Mediafax to v úterý potvrdil zdroj z politikova blízkého okolí.

    Krátce před 18.00 jméno nového ministra potvrdil také premiér Petr Nečas (ODS). "Předseda vlády navrhne do funkce nového ministra průmyslu a obchodu Martina Kubu," sdělil rozhodnutí předsedy vlády Jan Osúch.

    Ve hře o post šéfa ministerstva průmyslu a obchodu bylo hned několik jmen. Nejčastěji se skloňovala jména poslance ODS Michala Doktora a šéfa jihočeské ODS Martina Kuby. Poslanec Doktor na konci minulého týdne prozradil, že o ministerské funkci vedl s premiérem debatu.

    Jednání s premiérem o možném vládním angažmá potvrdil i Kuba, ten navíc svou pozici uvnitř ODS posílil, neboť regionální sněm strany ho v pondělí opětovně zvolil na post předsedy jihočeské ODS.

    Ministerstvo průmyslu a obchodu vedl Kocourek do minulé středy. Po stoupajícím nátlaku, aby vysvětlil původ 16 milionů, které před třemi lety prošly účtem jeho matky, podal 9. listopadu demisi.

    V pátek 4. listopadu deník Mladá fronta Dnes přinesl informace o podezřelých transakcích, které se před třemi odehrály na účtu Kocourkovy matky. Jindřiška Kocourková měla uzavřít smlouvu s firmou Key Investments 3. března 2008. O týden později se na jejím účtu objevily dluhopisy v hodnotě 16 milionů korun. Byly to neveřejně obchodovatelné cenné papíry.

    Po třech měsících dala Kocourková pokyn k jejich prodeji a za další měsíc mělo odejít 16,14 milionu korun na její účet u UniCredit Bank.

    Ministr i jeho matka odmítali do minulé středy obchod komentovat. Po stoupajícím nátlaku ale Kocourek svolal na středeční odpoledne brífink, během něhož své počínání z roku 2008 zdůvodnil tak, že nechtěl, aby se peníze staly předmětem majetkového vyrovnání s jeho tehdejší manželkou.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    16.08.2026
    8:48Víkendář: Během posledních 150 let už přišly velké vlny inovací. A růst produktu na hlavu se stále držel kolem 2 %
    15.08.2026
    8:46Víkendář: Přichází „exploze inteligence“?
    14.08.2026
    22:00Trhy lehce korigovaly ze včerejších maxim  
    17:08Rizikové režimy amerického akciového trhu. Kde se nacházíme nyní?
    16:10SAB Finance a.s.: Pozvánka na valnou hromadu
    16:07Applied Materials: Silná čísla nestačí, když je laťka nastavená příliš vysoko  
    15:50Americká vláda si půjčuje nejdráže za čtvrt století. Trh ztrácí trpělivost s vysokými deficity  
    15:25SAB Finance a.s.: Ekonomické výsledky za první pololetí 2026
    14:55Reálně hrozilo, že by se ze Spojených států nakonec stala socialistická země
    14:31Čínské automobilky dobývají svět. Slábnoucí domácí poptávka urychluje jejich expanzi do Evropy
    13:45Nubank překonala hranici 1 miliardy dolarů zisku. Teď musí ukázat, že růst úvěrů nepřeroste riziko  
    13:08Růst ekonomiky EU ve druhém čtvrtletí zrychlil na 0,5 %, potvrdil Eurostat
    12:25Perly týdne: Jak moc se americká politika točí kolem Trumpových nálad
    10:43Dvojnásobný nárůst. OpenAI směřuje k ročním tržbám přes 40 miliard dolarů
    9:55MONETA Money Bank, a.s.: Oznámení k dluhopisům
    9:45Uber chce nasadit v Evropě robotaxi. Společně s Pony.ai plánuje rozmístit 2000 autonomních vozů
    9:39Mzdy šéfů firem z indexu S&P 500 jsou na rekordu
    9:19Rozbřesk: Jak sucho urychlí návrat potravinové inflace?
    8:41Trhy sledují OpenAI, dluhopisy i nové sankce proti Íránu  
    6:04Pátá vlna veder zasahuje Evropu. Pojišťovny varují před rostoucími škodami

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data