Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Dluhy domácností v říjnu stouply na 1,102 bilionu korun, roste zadlužení firem

Dluhy domácností v říjnu stouply na 1,102 bilionu korun, roste zadlužení firem

30.11.2011 13:35
Autor: ČTK

Dluhy českých domácností u bank a finančních institucí v říjnu vzrostly o 4,6 miliardy korun na 1,102 bilionu korun. Za poslední rok domácnosti zvýšily své zadlužení o více než 58 miliard korun, vyplývá z dnešních údajů České národní banky.

Zadluženost podniků v říjnu meziročně vzrostla o více než 45 miliard na 955,6 miliardy korun. Ve srovnání s předchozím měsícem byla vyšší o 7,9 miliardy korun.

Jednodenní vklady domácností klesly proti září o 15,9 miliardy na 1,036 bilionu korun. Meziročně se naopak zvýšily o 75,8 miliardy korun.

Vklady domácností s výpovědní lhůtou, mezi které patří například termínované vklady, v říjnu meziročně klesly o 25,3 miliardy korun na 330,3 miliardy korun a ve srovnání s předchozím měsícem byly nižší o 1,3 miliardy . Růst peněžní zásoby měřený agregátem M2 v říjnu zpomalil na 4,3 procenta ze zářijových 4,4 procenta.

Centrální banka poskytuje uvedenou statistiku každý měsíc v národním měnovém přehledu. Ten se odvozuje z bilancí měnových finančních institucí, jež zahrnují vedle centrální banky, obchodních bank a poboček zahraničních bank v Česku také fondy peněžního trhu, úvěrní a spotřební družstva.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
16.05.2025
15:05Velká jména na Wall Street sází na malé společnosti. Jako krátkodobá spekulace mohou fungovat
13:18UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o páté výplatě úrokového výnosu
13:11Random Thoughts #7: ReadIt  
11:56Perly týdne: Trhy opět s prémiemi na sliby, dynamika zisků na vrcholu
10:28Část bankovní rady ČNB je zdrženlivá k dalšímu snižování úrokových sazeb
9:22RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení o rozhodovaní per rollam valné hromady akciové společnosti RMS Mezzanine, a.s.
9:03Rozbřesk: Růst v eurozóně: španělská euforie, německý útlum
8:51GEVORKYAN ve čtvrtletí zlepšil tržby, zisk i marži a dostává práškovou metalurgii do nových odvětví včetně zbrojařství
8:48ČEZ o výsledcích i Dukovanech, GEVORKYAN vykázal vyšší zisk i tržby a Trump uzavřel dohodu se SAE. Futures v zeleném  
7:37Finanční ředitel ČEZ Novák: Víme, že jsme dividendový titul. EDF učiní proti podpisu vše
15.05.2025
22:03Kontrasty na trhu: Krize důvěry v UnitedHealth a nákupní euforie kolem Foot Lockeru  
17:20Podceňují akcie současnou situaci?
17:10Dick's Sporting Goods kupuje menšího konkurenta Foot Locker za 2,4 miliardy USD
16:53Americké akcie korigují své zisky z předchozích dní  
16:24CNBC: Trump nechce, aby Apple vyráběl v Indii; pře se kvůli tomu s šéfem podniku
15:59Sada nových amerických dat bude trhům vyhovovat. Výrobní inflace klesla, maloobchod se drží
15:11Výsledky Alibaba: Slabší spotřebitel v Číně a nesplněná očekávání posílají akcie dolů  
15:03Dukovany jsou prioritou, premiér Fiala bude jednat se šéfkou EK, uvedl Vlček
14:25FT: Vyjednávání EU a Británie se zkomplikovalo, summit se koná už v pondělí
14:03Walmartu klesl čtvrtletní zisk na 4,5 miliardy USD, chystá se zdražovat

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
1:50JP - HDP, q/q
9:00CZ - PPI, y/y
14:30USA - Dovozní ceny, m/m n.s.a.
14:30USA - Počet nově zahájených staveb
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university