Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
KIT digital (+9 %) stanovila roční cíl tržeb 250 mil. USD, kladný cash flow od 4Q. Opouští část byznysu

KIT digital (+9 %) stanovila roční cíl tržeb 250 mil. USD, kladný cash flow od 4Q. Opouští část byznysu

16.05.2012 8:25, aktualizováno: 16.5. 9:22
Autor: Josef Němeček, Patria Finance

Aktualizováno

Technologická společnost KIT digital potvrdila předběžné výsledky za první čtvrtletí roku 2012 a stanovila opatrnější výhled pro rok 2012. Rozhodla se opustit část nejádrového podnikání, což má pomoci tvorbě pozitivního cash flow nejpozději počínaje posledním čtvrtletí letošního roku. Výsledky byly oznámeny po uzavření amerického obchodování, v němž akice KITD odepsaly 2,34 procenta na 4,17 USD/akcie. V pražském obchodování v úvodu akcie rostou až o 9,4 % na 93 korun za akcii, v přepočtu 4,59 USD/akcie.

Tržby KIT digital v prvním čtvrtletí roku 2012 dosáhly v předběžných číslech avizované úrovně 59,0 milionu dolarů (konsensus trhu 67,8 mil. USD) v porovnání se 70,0 milionu dolarů v předchozím čtvrtletí a 34,5 milionu dolarů před rokem. Provozní ztráta non-GAAP dosáhla 8,0 milionu dolarů v porovnání s provozním ziskem na této úrovni v předchozím čtvrtletí v rozsahu 16,5 milionu dolarů a provozní ztrátou 7,1 milionu dolarů před rokem.

Čistá ztráta dle GAAP v prvním čtvrtletí roku 2012 dosáhla 24,9 milionu dolarů či 0,53 USD/akcie v porovnání s předchozím kvartálním ziskem 0,4 milionu dolarů či 0,01 USD/akcie a čistou ztrátou před rokem 12,5 milionu dolarů či 0,34 USD/akcie. Očištěná ztráta na akcii dosahuje 17c při původním odhadu trhu -18c. Volný cash flow z operací byl negativní v rozsahu 12,9 milionu dolarů v porovnání s předchozím pozitivním 1,3 mil. USD a před rokem negativním v rozsahu 10,2 milionu dolarů. Cash a ekvivalent ke konci 1Q12 dosahuje 26,1 milionu dolarů z 45,7 milionu dolarů ke konci roku 2011. Pokles firma vysvětluje jednorázovými platbami, vztaženými k akvizicím uzavřeným ve 4Q loňského roku, dále právním, účetním a auditním nákladům.

Očekávanou zprávou je výhled na celý rok 2012. KIT digital oznámila cíl základní úrovně tržeb 250 milionů dolarů, přičemž dosavadním očekáváním na trhu je 304,7 milionu dolarů. KITD uvedla, že provozní marže by měla směřovat k „dřívějším úrovním“ ve druhé polovině roku 2012. Tvorbu kladného cash flow očekává KITD digital nejpozději s posledním čtvrtletím roku 2012. CEO společnosti Bar Cohen potvrdil, že KITD opustí část nejádrových aktivit a bude se soustředit na "tier one" služby ve snaze posílit právě tvorbu cash flow.

„V průběhu mých prvních 45 dní ve funkci CEO jsme provedli provozní a strategickou revizi našeho podnikání,“ uvedl CEO Barak Bar-Cohen. „Přijali jsme kroky k podpoře provozního plánu a lepší finanční kontroly. Do strategie zapadá také navýšení kapitálu k podpoře naší globální strategie. Do budoucna se budeme ostřeji soustředit na tier one software a služby v oblasti správy videa, které dle nás jsou klíčem k významně vyšší tvorbě cash flow do konce roku 2012,“ uvedl CEO.

KITD přijala řadu opatření na provozní úrovni i v posílení finanční kontroly a reportingu.

Další síly najala firma na vysoce rostoucích trzích Latinské Ameriky a jihovýchodní Asie. Rozhodla o divestici části aktivit, které považuje za nejádrové. Tam spadá správa obsahu, digital marketing a celkově aktivity s nižší marží. Současný finanční ředitel společnosti Robin Smyth převezme roli rozvoje podnikání, společnost hledá nového finančního ředitele.

V oblasti finanční kontroly a výkaznictví, za kterou se stala KITD terčem výtky ze strany auditorů (zejména vykazování dle US GAAP) KIT digital rozhodla o přijetí finančního kontrolera se sídlem v New Yorku, nového šéfa interního auditu se sídlem v New Yorku a auditorem zůstává jedna ze společností velké čtyřky. Bude radit s nastavením vnitřních procesů společnosti v oblasti finanční kontroly. KIT digital také uvedla, že najala HSBC jako partnera pro globální finanční služby a zlepšení řízení hotovosti.

V průběhu prvního čtvrtletí roku 2012 KITD provedla navýšení kapitálu skrze emisi akcií v rozsahu 29,2 milionu dolarů. Investorům bylo rozděleno 7 milionů akcií po 4,17 USD/akcie, navíc warranty opravňující k získání dalších 5,25 milionu akcií po 5,0 USD/akcie. Výhradním agentem emise je Canaccord Genuity. 


(Zdroj: KITD, Bloomberg)


Čtěte více:

KITD po obnoveném obchodování v Praze i v USA až -28 %, až 87 Kč po slabých předběžných 1Q číslech a revizi výhledů
03.05.2012 14:07
Na akciích technologické společnosti KITD bylo po premarketu americkéh...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
16.02.2026
17:58PODCAST Týdenní výhled: Nečitelná AI nyní pohání tržní rotaci, Big Tech ji ale ustojí  
17:13Prohodí se dlouhodobě výkony amerických a neamerických trhů?
15:56Goldman Sachs: Je dobrý okamžik využít poklesu Microsoftu. Nvidia dál tahounem AI boomu  
14:05AI euforie skončila. Na trhu nyní panují dvě protichůdné obavy  
11:18Švédsko kvůli geopolitickým změnám zvažuje zavedení eura
11:11Opatrně pozitivní start týdne v Evropě  
10:36Koncern Volkswagen hodlá do konce roku 2028 snížit náklady o pětinu
10:34Bezpečné měnové přístavy v turbulencích? Frank, jen a dolar zažívají přehodnocení své role
8:52Rozbřesk: ČNB zatím nemá důvod snižovat úrokové sazby
8:49Obchodování dnes kvůli svátkům slabší, Havlíček odhalí další kroky k Dukovanům a futures jsou v zeleném  
5:58Výdaje do AI letí nahoru, ale akcie Nvidie stojí. Investoři čekají na výsledky
15.02.2026
9:11Víkendář: Změny v USA a posouvání globální finanční rovnováhy
14.02.2026
9:05Víkendář: Existuje evropská dluhopisová páka na Spojené státy?
13.02.2026
22:02Wall Street konečně přerušila pokles  
17:12Rozvíjející se trhy a rotace od Spojených států
15:45Americký cloud vládne Evropě. Tržní podíl domácích hráčů je pod 15 procenty
14:57Inflace v zámoří dál ustupuje, prostor pro nižší sazby se zvětšuje
14:22Perly týdne: Kryptozima a čínská AI strategie
12:38Traders Talk: Trhy dále klesají. Kde hledat příležitosti a co může trend otočit
12:08Po výprodeji má šanci trhy uklidnit inflace. Nervozita kolem technologií však neutuchá  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
0:50JP - HDP, q/q anualizovaně
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y