Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Valná hromada Pegas schválila výplatu dividendy 1,05 EUR na akcii

Valná hromada Pegas schválila výplatu dividendy 1,05 EUR na akcii

15.06.2012 12:05, aktualizováno: 15.6. 14:14
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Řádná valná hromada společnosti PEGAS NONWOVENS SA, která se konala dne 15. června 2012 v Lucemburku, rozhodla o schválení navržené výplaty dividendy ve výši 9 690 870 EUR, tj. 1,05 EUR na akcii, uvedla dnes firma.

Zdrojem výplaty dividendy bude zisk roku 2011 a nerozdělený zisk minulých let. Rozhodný den pro vznik nároku na dividendu (tj. den, na jehož konci jsou akcie s nárokem na dividendu registrovány na účtech oprávněných osob ve vypořádacích systémech Centrálního depozitáře cenných papírů, a.s., Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych Spółka Akcyjna či jiných příslušných vypořádacích systémů) byl stanoven na 19. října 2012 a den výplaty dividendy na 30. října 2012.

"I přes vysoké investice do rozšíření výrobních kapacit jak v České republice, tak v Egyptě, chceme našim akcionářům umožnit participovat na solidní finanční výkonnosti společnosti," uvedl již dříve generální ředitel a člen představenstva společnosti Pegas Nonwovens František Řezáč. 

Pegas Nonwovens je společnost se sídlem v Lucembursku s provozními dceřinými společnostmi ve Znojmě v České republice. Vyrábí netkané textilie na bázi polyethylenu a polypropylenu pro odvětví hygieny, průmyslu, stavebnictví, zemědělství a ostatních specializovaných sektorů. 

V současnosti zaměstnává více než 420 pracovníků. Je veřejně obchodovanou společností na burzách v Praze a ve Varšavě. Loni společnosti Pegas Nonwovens klesl čistý zisk o třetinu na 14 milionů eur (345 milionů Kč) kvůli kurzovým rozdílům a vyšší dani z příjmů. Celoroční tržby firmě vzrostly téměř o 12 procent na 165,8 milionu eur.

(Zdroj: Pegas Nonwovens, ČTK)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.11.2025
17:13Velmi nízká budoucí návratnost amerických akcií?
16:01Bitcoin poslali dolů jeho dlouhodobí držitelé
13:59McDonald's mírně zvýšil čtvrtletní zisk i tržby
12:58PODCAST Analytický radar: Moneta předběhla trh, Erste sází na Polsko, Komerční banka drží stabilitu
12:26Akcie zpomalují pokles, ale zůstávají pod tlakem i dnes  
11:20AMD překonala očekávání, výhled na čtvrtý kvartál posílil díky AI a serverům  
10:47Výsledky Novo Nordisk zaostaly za očekáváním, výhled po zbytek roku opět snížen. Akcie i tak rostou  
10:38Apple míří na trh levných notebooků. Nový Mac má stát pod 1000 USD
10:32Novo Nordisk hlásí slabší výsledky a snižuje výhled. Akcie mírně rostou – dosáhly už dna?
10:20Nejdelší shutdown v historii USA: republikáni a demokraté se stále přou o financování
10:17Česká inflace lehce nad odhadem, co na to zítra řekne ČNB?
8:56Wall Street pod tlakem, Novo Nordisk opět zklamal a futures jsou v červeném  
8:41Rozbřesk: Klesající polská inflace dovolí centrální bance snížit sazby
6:41Evropští výrobci aut míří k oživení. Rok 2026 může být zlomový
04.11.2025
22:53AMD překonala odhady a dodala silný výhled
22:01Wall Street varuje před korekcí, trh reaguje poklesem  
17:39Americká ekonomika v následujících dvou letech – nájezd na rychlejší rovnováhu?
15:26Jakub Blaha: Spotify pokračuje v růstové trajektorii, a to jak v počtu uživatelů, tak v ziskovosti  
14:18Ani rekordní čísla Uberu nestačila. Akcie jedou z kopce  
13:45Nvidia a Deutsche Telekom staví v Německu první tovránu na AI za miliardu eur

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
PL - Jednání NBP, základní sazba
8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
9:00CZ - CPI, y/y
14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
16:00USA - Index ISM ve službách