Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
PX rozšířil zisk úvodu týdne, banky nakonec v pozadí. KIT digital po změnách v představenstvu +8 %

PX rozšířil zisk úvodu týdne, banky nakonec v pozadí. KIT digital po změnách v představenstvu +8 %

07.08.2012 16:44, aktualizováno: 7.8. 17:32
Autor: Josef Kohout

Aktualizováno

Pražská burza druhou seanci týdne po úvodním hledání směru udržela mírný zisk a týdenní bilanci navýšila na úrovni indexu PX na více jak 2 procenta. Dopolední nůžky, kdy Erste vedla pražskou burzu výše a Komerční banka ji stahovala, nakonec dopadly pro Erste závěrem u nuly, pro Komerční banku ukončením o 1,5 procenta níže. V průběhu dne si Komerční banka za výraznější aktivity procházela téměř 2% korekcí po předchozím růstu. Titul se po ránu pokoušel opětovně sáhnout na ceny poblíž 3800 , nakonec se během několika okamžiků „rozpadl“ a v závěru seance se obchodovalo u 3715 za akcii. V růstu ze zástupců financí tak nadále pokračoval pouze pojišťovací titul VIG.

Své výsledky za 2Q a první polovinu roku dne oznámila neobchodovaná, ale významná česká banka ČSOB. Ta za první pololetí navýšila čistý zisk meziročně o 27 procent na 7,9 mld. , protože loni v tomto období odepisovala významnou část svých řeckých expozic. Čistý úrokový výnos banky v tomto období vzrostl v prvním pololetí letošního roku meziročně o 3 procenta na 12,6 mld. , zatímco provozní náklady banky udržela meziročně beze změny na úrovni z minulého roku ve výši 7,6 mld. . Banka spolu s výsledky také uvedla, že do konce dubna prodala veškeré dosud držené řecké a španělské dluhopisy s "omezenými ztrátami" a nyní již vlastní méně než 1 mld. dluhopisů zemí východní Evropy, především Itálie.

Zástupci energetického sektoru dnes prošli seancí za opravdu rekordně nízkého objemu. Akcie ČEZu po celý den skomíraly u 705 za akcii. V samotném závěru seance se však díky menší nákupní objednávce přehouply přes 710 . Na titulu se za celý den zobchodovalo necelých 200 tisíc kusů akcií. Podobná aktivita byla k vidění u NWR, kde se po většinu dne obchodovalo v pásmu 94 – 95 .

Raketou dne se po ranních červených číslech na obou duálních emisích s trhem Nasdaq , tedy na KITD a CETV, staly právě akcie KIT digital. Stalo se tak po oznámení změn v představenstvu a utlumení dosavadních sporů o jeho složení s novými akcionáři. Představenstvo společnosti bylo doplněno o Setha W. Hamota,řídícího člena Roark, Rearden & Hamot, LLC, partnera jednoho z investorů společnosti Costa Brava Partnership III L.P. a o K. Petera Heilanda, ředitele JEC Capital Partners, LLC. Představenstvo společnosti zároveň opouští Joseph E. Mullin. Akcie KIT digital v Praze v závěru obchodování otočily z 3% ztráty do 8% zisku, na Nasdaqu od úvodu navyšují zisky na nynějších 23 % a 3,3 USD. Souběžně s obměnou představenstva to rozhodlo, že již není nadále třeba jemu přidruženého transakčního výboru (Strategic Transaction Committee), jehož úkolem bylo shromažďovat a vyhodnocovat zájem o partnerství či převzetí potenciálními investory. Věnovat věci se bude celé představenstvo.


Celkový objem obchodů dosáhl 0,522 miliardy korun při průměru posledního roku 0,912 miliardy korun.

Denní souhrn závěrečných cen ze SPADu
ze dne 07.08.2012
Název Závěrečná cena Změna (%)
AAA AUTO 18.54 -0.48
CETV 101.82 -0.66
ČEZ 716.00 1.78
ECM 25.51 0.00
ERSTE BANK 380.90 0.71
FORTUNA 95.44 -0.32
KITD 66.00 10.00
KOMERČNÍ BANKA 3720.00 -1.59
NWR 95.99 1.04
ORCO 50.39 0.20
PEGAS NONWOVENS 445.60 -0.42
PHILIP MORRIS ČR 11300.00 -0.44
TELEFÓNICA O2 C.R. 396.60 0.41
UNIPETROL 169.50 -0.29
VIG 809.50 1.70

Největší vzestupy
Název Změna (%)
KITD 10.00
ČEZ 1.78
VIG 1.70
NWR 1.04
ERSTE BANK 0.71

Největší pády
Název Změna (%)
KOMERČNÍ BANKA -1.59
CETV -0.66
AAA AUTO -0.48
PHILIP MORRIS ČR -0.44
PEGAS NONWOVENS -0.42

 


Čtěte více:

ČSOB v prvním pololetí zvýšila zisk o 27 %, nemá již žádný dluh Řecka ani Španělska (+sektorový přehled)
07.08.2012 14:00
Československá obchodní banka (ČSOB) vykázala v prvním pololetí letošn...
KIT digital (+23 % na Nasdaqu) uhasila spory v představenstvu, doplnila jej o zástupce Costa Brava a JEC a ruší transakční výbor
07.08.2012 15:46
Technologická společnost KIT digital doplnila nejvyšší vedení společno...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.11.2025
22:01Trhům pomáhá blížící se konec shutdownu  
17:11Přehnaný akciocentrismus
17:00PODCAST Týdenní výhled: Konec shutdownu na dohled, výsledky AI lídrů i raket  
14:45Akcie čeká v příštím roce růst, protože zisky firem přebijí obavy ze sazeb, míní stratég Morgan Stanley
11:58Naděje na konec shutdownu zlepšuje sentiment a posílá akcie výrazně výš  
11:23Akciový trh po korekci v minulém týdnu: Které tituly jsou přeprodané a které překoupené?
11:02Další negativní překvapení z trhu práce. Míra nezaměstnanosti je nejvyšší od roku 2017
8:56Rozbřesk: Nová prognóza ČNB nedává moc prostoru “nižším sazbám” a ukazuje na dlouhodobou stabilitu
8:47USA jednají o konci shutdownu,ČNB zůstane stabilní a ČEZ zítra zveřejní výsledky  
6:07Preview ČEZ: Čekáme silnější výsledky, pomůže Distribuce i konsolidace GasNetu  
09.11.2025
15:02Pomohl by další pokles sazeb ekonomice a trhu, nebo by spíše nafukoval bublinu a přispíval k finanční nestabilitě?
10:40Víkendář: Naráží oddlužení naráží na „sebevztahující se pesimismus“?
08.11.2025
14:35Synchron získal 200 milionů dolarů na méně invazivní technologii, která umožní ovládat počítač myšlenkami
9:04Víkendář: Lidé se bojí vládních dluhů, ale jejich snižování vlastně nechtějí
07.11.2025
18:04Skepse kolem AI, vládní „shutdown“ a obavy z ekonomického zpomalení srážejí trhy  
17:06Několik dolarových příběhů
15:12Od euforie ke skepsi. Trhy znepokojuje finanční náročnost plánů OpenAI po výroku CFO  
13:17Proč drží Čína s USA krok v závodě umělé inteligence? Masivní čipové klastry od Huawei a levné energie
11:45Perly týdne: Máme pomýlené představy o umělé inteligenci?
11:20RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
10:00CZ - Nezaměstnanost