Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
RBS propadla do červených kvůli nákladům na odškodnění klientů a ztrátě z vlastního dluhu

RBS propadla do červených kvůli nákladům na odškodnění klientů a ztrátě z vlastního dluhu

02.11.2012 11:45

Největší britská banka ve vlastnictví státu Royal Bank of Scotland ve třetím čtvrtletí propadla do červených čísel kvůli účetní ztrátě z dluhu ve výši 1,5 miliardy liber. Čistá ztráta dosáhla 1,38 mld. GBP po zisku 1,23 mld. GBP ve srovnatelném období před rokem. Analytici odhadovali výši ztráty na 276 mil. GBP.

Provozní zisk ve 3Q činil 1,05 mld. GBP a překonal očekávání 714 mil. GBP. Do záporného výsledku se projevila účetní ztráta 1,5 mld. GBP z vlastního dluhu banky. Ta je výsledkem regulačního nařízení, které požaduje po bankách realizovat ztrátu, vzroste-li hodnota jejich dluhu, a naopak účetní zisk, pokud hodnota dluhu banky klesne.

Banka navíc uvedla, že vyčlenila dalších 400 milionů liber na kompenzaci klientů za prodej špatného úvěrového pojištění, nařízenou regulátory. RBS již dříve zaplatila na odškodném 1,3 mld. GBP. RBS s výsledky uvedla, že ve 4Q očekává další odpisy aktiv a pravděpodobně vyšší ztrátu, než kterou realizovala od července do září.

Vedení banky oznámilo, že v následujících měsících zřejmě bude muset zaplatit pokutu k vyrovnání obžalob v kauze údajné manipulace se sazbami Libor. Výkonný ředitel banky Stephen Hester řekl, že ať už bude výše pokuty vyšší než rekordních 290 milionů liber, které v červnu musela zaplatit banka Barclays, nebo ne, tak jako tak půjde o „temný den v historii RBS“.

RBS přijala v průběhu krize finanční pomoc od britské vlády ve výši 45,5 mld. GBP, ta je teď akcionářem banky. Akcie RBS, které od začátku roku posílily o více než 40 procent, dnes po výsledcích reagují 1,5% ztrátou. 

 
(Zdroj: RBS, Bloomberg)


Čtěte více:

Skandál kolem LIBORu neustál ani ředitel Barclays, personální očista posiluje akcie, ale nezastavila kritiky
03.07.2012 9:56
Generální ředitel britské banky Barclays (170,23 GBp, 1,10%) Bob Diamo...
Barclays (-5 %) zvýšila zisk, příjmy z obchodování zklamala. Po kauze Libor čelí dalšímu vyšetřování
31.10.2012 10:20
Britská banka Barclays zvýšila ve třetím čtvrtletí roku zisk téměř o t...
Barclays hrozí v USA rekordní pokuta za manipulaci trhu
01.11.2012 14:55
Americké regulační orgány pohrozily britské bance Barclays (235,05 GBp...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
04.06.2026
22:00Broadcom negativně překvapil absencí pozitivního překvapení  
17:08Když ekonomiku řídí stát…
16:39ČNB nechala limity pro poskytování hypoték beze změny
15:34PrizePicks mění profil Allwynu, digitál už tvoří téměř polovinu herních výnosů. Titul zařazujeme na watchlist  
14:40Reakce investorů je přehnaná, tvrdí analytici Morningstar k poklesu evropských zbrojařů. Věří zejména Rheinmetallu
14:02Novo Nordisk bude v Česku vyrábět látky pro léky na cukrovku a obezitu
13:06RWE: Korekce může odeznít, na silné pozici se nic nemění
12:04Mzdy na začátku roku překonaly 8 %, co na to ČNB?  
11:02Včerejší pokles zpečetil Broadcom, Evropa ale dopoledne zvedá hlavu  
10:31Inflace v květnu zpomalila na 2,1 procenta
10:30ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
10:10Slabší výhled poslal akcie Broadcomu dolů až o 14 procent
10:00Průměrná mzda v prvním čtvrtletí přesáhla 50 tisíc, reálně stoupla o 6,4 procenta
9:28ČEZ, a.s.: Vnitřní informace: Skupina ČEZ podepsala úvěrovou smlouvu
8:51Rozbřesk: Všechny negativní šoky pro ekonomiku USA válcuje pozitivní příběh umělé inteligence.
8:39Naděje na příměří mezi Izraelem a Libanonem, Broadcom po výsledcích padá. Evropa zahájí negativně  
8:27Bloomberg: Vstupem SpaceX na burzu se mohou obohatit Trumpovi úředníci
6:08Další korekce, pak rally a výjimečný rok 2027?
03.06.2026
22:03Americké technologie korigují níže  
16:50Traders Talk: Rozdělení ČEZ a diverzifikovanější Nvidia

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.