Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Americký sektor služeb poprvé od června ochlazuje, ISM lehce zklamal

Americký sektor služeb poprvé od června ochlazuje, ISM lehce zklamal

05.11.2012 16:37, aktualizováno: 5.11. 16:46

Aktualizováno

Aktivita v americké ekonomice mimo zpracovatelský sektor v říjnu dále rostla, ačkoli nižším než očekávaným tempem, které se zároveň snížilo proti předchozímu měsíci. Index aktivity mimo zpracovatelský sektor institutu ISM, který pokrývá 90 procent ekonomiky USA, poprvé od letošního června meziměsíčně klesl, a to na 54,2 bodu ze zářijových 55,1 bodu. Nedosáhl tak na analytiky očekávanou hodnotu 54,5 b.

Za nižším tempem růstu, tedy poklesem indexu ISM stál pokles nových objednávek, zatímco zaměstnanost se zlepšila. Hodnota indexu se drží nad hranicí 50 bodu, oddělující růst od poklesu. Dílčí index očekávání nových objednávek v budoucnu klesl na 54,8 z 57,7 budu, subindex zaměstnanosti naopak vzrostl na 54,9 z 51,1 bodu. 

"Situace se mírně zlepšuje. Americká ekonomika pokračuje v růstu, i když ne tak rychlým, jak bychom si představovali," uvedl hlavní analytik JPMorgan Chase Michael Feroli. 

ISM index ve zpracovatelském sektoru zveřejněný na konci minulého týdne ukázal na rychlejší než očekávaný růst v říjnu díky vyšším objednávkám a silnější výrobě. Index vzrostl na 5měsíční maximum 51,7 bodu z předchozích 51,5 bodu.

Sektor služeb má v USA naprosto zásadní vliv, na tvorbě hrubého domácího produktu se podílí mnohem více než jiná odvětví. Služby si letos vedou i mnohem lépe než průmysl, který přes léto oslaboval. I tak ale tempo růstu aktivity ve službách v říjnu poprvé od června polevilo.

(Zdroj: ISM, Bloomberg, CNBC, čtk)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.05.2026
9:10Víkendář: Brazilská stagnace a brzda ze strany otroctví
01.05.2026
22:01Akcie na maximech, ropa oslabila díky naději na dohodu USA s Íránem  
18:59Cla zpět na scéně. Trump oznámil 25 procent na dovoz aut z EU
17:33K novým akciovým rekordům výrazně pomáhá i nízká cena za riziko
16:15Bill Ackman k akciím: Existuje mnoho důvodů k optimismu
14:47Perly týdne: OpenAI měla být součástí Tesly a Powell zůstává ve vedení Fedu
14:38Uzavřený Hormuz si vybírá svou daň. Exxon a Chevron evidují prudký pokles zisku
12:16Soláry a svátky. Ceny elektřiny v Evropě klesly na rekordně nízké úrovně
10:55Ziskový výlet mimo historická měřítka
9:35Slimmon: Rally je příliš našponovaná, s nákupy počkejte na pokles  
9:30Direct Financing s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o rozhodnutí o zisku Společnosti
30.04.2026
22:52Apple doručil lepší než očekávané výsledky. Růst táhly iPhony a služby, pomohla i Čína
22:00Americké akciové indexy se obchodují na nových maximech  
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: STING investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: Maloja Investment SICAV a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: FOCUS SICAV, a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: ASOLERO SICAV a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: INFOND investiční fond s prom. zákl. kapitálem, a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
21:003M FUND MSI SICAV a.s: Výroční zpráva za rok 2025
20:00ČEZ OZ uzavřený investiční fond a. s. - Výroční zpráva 2025

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data