Aktualizováno Index spotřebitelské důvěry sestavovaný Michiganskou universitou se v září snížil na 77,5 bodu ze srpnových 82,1. Dnešní revize přinesla vylepšení čísla z předběžných 76,8, přesto nenapravila negativní překvapení, které právě předběžná zpráva způsobila. Od finálního údaje trh čekal vzestupnou revizi na 78 bodů. Současné podmínky spotřebitelé hodnotí relativně vysoko, přesto se index meziměsíčně zhoršil na 92,6 bodu. U očekávání je situace horší, tento dílčí index se v září sesunul na 67,8 bodu.

Také finální zpráva ukazuje na dopad hospodářské politiky na náladu spotřebitelů, tentokrát ale akcentuje fiskální stranu. Respondenti sice ve většině nečekají přerušení fungování vládních institucí, ale stížností na vládní politiku přibývá a zhoršují se vyhlídky pro růst pracovních příležitostí.
Měnová politika také může na náladu negativně působit, ačkoli Fed se rozhodl ještě s utahováním podmínek počkat. Tržní sazby zvláště u hypoték jsou totiž výš a menší odchylky v načasování kroků Fedu je tolik neovlivní. Zatímco rozpočtové problémy mohou snadno odeznít, pokud se Kongresu podaří najít kompromis a zajistit rozpočet a financování na další období, zátěž v podobě měnové politiky tu zůstane i nadále.
Inflační očekávání spotřebitelů se zvyšují. Pro jednoletý horizont stoupla na 3,3 procenta, ze srpnových 3,0 je to celkem velká změna. V pětiletém výhledu pak spotřebitelé čekají inflaci tříprocentní, zatímco v srpnu předpokládali inflaci 2,9 procenta.