Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Americké akcie navzdory boji o americký rozpočet zakončily růstem, Apple díky Icahnovi +2,2 %

Americké akcie navzdory boji o americký rozpočet zakončily růstem, Apple díky Icahnovi +2,2 %

01.10.2013 22:08
Autor: Petr Žabža, Patria Online

Americké akcie dnes uzavřely seanci růstem s tím, jak investoři postupně docházeli k názoru, že okamžitý dopad částečného omezení provozu amerických vládních institucí bude jenom omezený. Well Point Inc. roste o 2,6%, naopak Merck & Co. klesá o 2% poté, co firma oznámila změny ve struktuře společnosti, které připraví o práci 8,500 zaměstnanců. Wallgreen Co. roste o 4,2% po informaci, že zisk firmy poskočil o 86% po zavedení klientského věrnostního programu. Under Armour Inc. posiluje o 4,2% poté, co její akcie investiční banka JPMorgan Chase & Co. doporučila k nákupu. 

Dnes započaté omezení provozu některých vládních institucí by nakonec mělo ovlivnit cca 800,000 federálních zaměstnanců a hodnota „ekonomické ztráty“ je přibližně 300 milionů dolarů denně. Pokud je však historie nějakým měřítkem, může současná situace znamenat pro investory ideální šanci nakoupit. Agentura Bloomberg totiž zmapovala, že index S&P 500 v průměru vzrostl o 11% ve dvanácti měsících, které následovaly po takovéto „odstávce“ vládních institucí. 

Akcie Ford Motor Co. rostou o 1,8% na 17,17 dolarů a mají za sebou největší růst za poslední tři týdny. Firma za září letošního roku vykázala nárůst prodejů osobních a lehkých nákladních automobilů v řádu +5,7%. Trh naopak pracoval s odhadem „beze změny“. Apple Inc. roste o 2,2% na 487,29 dolarů za akcii poté, co miliardář Carl Icahn na Twitteru napsal, že i nadále podporuje další jednání s managementem firmy o pokračování v odkupu vlastních akcií.

 


Čtěte více:

Zpátky do Eisenhowerovy rally o 45 %? S&P 500 dokonale kopíruje rok 1954
01.10.2013 21:16
Vývoj na amerických burzách jakoby z oka vypadl výjimečně dobrému roku...
Obama z Bílého domu vyzval k znovuotevření vládních úřadů, jakékoli změny ve zdravotní reformě odmítá
01.10.2013 20:31
Americký prezident Barack Obama dnes při svém projevu z Bílého domu dů...
Prodej automobilů v USA v září klesl poprvé za více než dva roky
01.10.2013 21:39
Prodej osobních a užitkových automobilů ve Spojených státech zaznamena...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.05.2025
9:04Rozbřesk: Vyšší cla v americké inflaci zatím těžko pohledat
8:50Evropa zahájí smíšeně, výsledky ohlásila Sony  
6:13Proč se vyplatí investovat v Japonsku a co si na něm oblíbil Warren Buffett
13.05.2025
22:00Wall Street pokračovala v rally; inflace na tříletých minimech  
18:19Traders Talk: ČEZ doručí slabší zisky, Wall Street nabírá dech a kde hledat příležitosti
17:34Kam došla rotace a „úpadek“ americké výjimečnosti
17:00Technologie táhnou Wall Street dál nahoru  
16:24Direct Financing s.r.o.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
15:59Amazon: Uklidnění na celní frontě posílá akcie nahoru  
15:15Americká inflace v dubnu klesla. Pro trhy malé plus, pro Fed se situace nemění
13:08Mluvčí EK: Dopis českému ministrovi ohledně Dukovan není právně závazný
12:55Preview ČEZ: Pokles tržeb i zisku a nárůst provozních nákladů. Pozitivní příspěvek by měla přinést akvizice GasNet  
12:51Boeing může znovu prodávat do Číny. Během roku by měl dodat 50 letadel
12:24Tržby prodejce bot Footshop v prvním čtvrtletí meziročně vzrostly na 422 mil. Kč
11:46Důvěra investorů v německou ekonomiku se v květnu překvapivě rychle zotavila z dubnového propadu
11:29Tržní euforie opadla před inflačními daty, která ale budou znovu zastaralá  
11:09Trump míří do Perského zálivu. Co od jeho první zahraniční cesty čekat
11:02Trhy se po celní bouři opět uklidňují, bezpečné přístavy naopak letošní zisky korigují
10:06Spotřebitelská inflace za duben byla potvrzena na 1,8 pct, je nejníže za sedm let
9:08Rozbřesk: Nižší čínsko-americká cla, je vyhráno?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data