Aktualizováno Index spotřebitelské důvěry Michiganské university v říjnu klesl na 73,2 bodu ze zářijových 77,5 bodu. Předběžný údaj hovořil o poklesu na 75,2, po revizi je tedy výsledek ještě horší. Konsensus byl nastaven na 75 bodů. Důvěra je nejníž za letošní rok a podílí se na tom jak hodnocení současné situace, tak očekávání. Indexy zachycující tyto dvě oblasti klesly na 89,9 z 92,6 bodu, respektive na 62,5 z 67,8 bodu.

Na náladu spotřebitelů dál dolehla očekávání, že uzavírka vlády spojená s omezenými výdaji poškodí ekonomiku. Vzhledem k tomu, že průzkum probíhal během vrcholící krize kolem rozpočtu, vliv tohoto faktoru nepřekvapí, je však ještě o něco větší, než se čekalo. Během následujících měsíců už rozpočet nebude tak na očích, spotřebitelskou náladu ale může zprostředkovaně ovlivňovat skrze nová makroekonomická data, ve kterých důsledky mohou být vidět. Implikace pro měnovou politiku, jejíž zpřísňování se zřejmě odkládá, podle všeho důvěru spotřebitelů podpořit nedovedly.
Obavy z dopadů na ekonomiku se nakonec mohou aspoň částečně ukázat jako sebenaplňující se očekávání. Právě soukromá spotřeba je klíčovým tahounem růstu a pokud na ni dolehne horší důvěra, ekonomiku to poškodí a navýší důsledky, které má uzavírka vlády přímo. Pro dolar jsou data Michiganské university zdrojem lehkých ztrát.