Aktualizováno Index cen výrobců se v USA za říjen snížil o 0,2 procenta, tedy v souladu s odhady. Jádrový index, který je očištěný o vliv potravin a energií, se naopak o 0,2 procenta zvýšil. Konsensus byl v tomto případě na 0,1 procenta. Samotné energie, které táhnou index nejvíce dolů, za říjen zlevnily o 1,5 procenta a prakticky za celým tímto poklesem stojí levnější benzín.
Výrobní ceny potravin se zvýšily o 0,8 procenta především kvůli dražšímu masu. Další příspěvek k růstu přišel ze strany zeleniny. V rámci jádrového indexu pak stoupaly ceny aut, dále oděvů a obuvi nebo farmaceutického zboží.

Meziroční inflace ve výrobních cenách zůstává podle očekávání na 0,3 procenta. Na tuto velmi nízkou úroveň spadla v předchozím měsíci a klesající ceny energií ji dál drží dole. Meziročně jsou ceny energií níž o 3,3 procenta. Ve zbytku roku by se však tempo poklesu mělo zmírnit s nižší srovnávací základnou. Jádrová inflace ve výrobních cenách mírně stoupla na 1,4 procenta z 1,2 procenta v předchozím měsíci.
Výrobní ceny, stejně jako včera ceny spotřebitelské, kreslí stejný obrázek. Inflace klesla a dole ji drží hlavně nižší ceny energií. Naopak potraviny přispívají ke stabilizaci růstu cen. Jádrová inflace se drží o něco výš než celková, ale ani ta neukazuje na žádné větší inflační tlaky tažené náklady, či na druhé straně poptávkou. Čísla o cenách výrobců tak nemění názor na to, že cenový vývoj není překážkou v pokračování vysoce uvolněné politiky Fedu. Pro trhy by měla být neutrální.