Aktualizováno Index nákupních manažerů v americkém průmyslu, který sestavuje ISM, se za listopad zvýšil na 57,3 bodu z 56,4 bodu v říjnu. Konsensus byl nastaven na 55 bodů, takže jde o další pozitivní překvapení v řadě. ISM se dokázal zlepšit, přestože většina důležitých regionálních indexů naznačovala opak.
Dalšího zlepšení v rámci ISM se dočkaly dílčí indexy nových objednávek a produkce, které stoupají na 63,6, respektive 62,8 bodu. Růst zaznamenal opět také index nevyřízených zakázek a na slušnou expanzi ukazuje index vývozu. U indexu zaměstnanosti došlo k nárůstu na 56,5 bodu, poté co předchozí měsíc přinesl pokles.

Patnáct z osmnácti sledovaných průmyslových oborů za listopad hlásí růst. Výrobci surových kovů uvádějí, že sezónní pokles poptávky letos nebyl tak silný, producenti kovových výrobků pak registrují nadále silný přísun objednávek. Výrobci dopravních prostředků vidí svůj obor jako stabilní při celkově dobrém podnikatelském klimatu. Pozitivní hodnocení přidávají také producenti dřeva, nábytku, potravin nebo chemických výrobků. Naopak výrobci počítačů a elektroniky uvádějí pokračující negativní vliv vládních úspor a škrtů v armádním rozpočtu. Výrobci ve strojírenství pak hovoří o opatrnosti při problémech s federálním rozpočtem a neefektivitou (vlády).
Zpráva ISM z výrobního sektoru vyznívá pozitivně na úrovni hlavního čísla i detailů. Růst indexu se nezastavil od května, kdy ojediněle klesl pod zlomových padesát bodů. Nyní index ukazuje na sílící aktivitu v průmyslu a naznačuje jeho zrychlování. Zatímco nejbližší měsíce by, soudě podle nových objednávek, ještě zvýšení tempa přinést neměly, příští rok by americký průmysl měl pomalu nabírat na obrátkách při sílící poptávce z domácí ekonomiky i zahraničí.
Reakce dolaru na data je pozitivní, ale relativně malá, když si americká měna připsala slušné zisky už dříve během dne. Data příliš neovlivní očekávání o politice Fedu - v této souvislosti je třeba mít dobrý ISM v povědomí, ale trh s případnou změnou názorů zřejmě vyčká na páteční údaje z trhu práce.