Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Pražská burza si vybrala jižní směr; Stock +4 % po sérii nákupních doporučení

    Pražská burza si vybrala jižní směr; Stock +4 % po sérii nákupních doporučení

    03.12.2013 10:22
    Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

    Pražská burza otevřela bez větších změn, když západoevropské trhy při absenci nových zpráv procházejí mírným výběrem zisků. PX aktuálně oslabuje o půl procenta. Investoři vyčkávají především na páteční klíčová makrodata z amerického trhu práce a zdá se, že do té doby můžeme na trzích čekat spíše podprůměrnou aktivitu. Středoevropské burzy se vyvíjejí smíšeně, když polský WIG 20 odevzdává 0,3 %, maďarský BUX roste o 0,1 % a rakouský ATX odepisuje 0,6 %.

    Mírnou ztrátu vidíme u akcií ČEZ (558,1 CZK, -0,34%) a Erste Bank (695,1 CZK, -0,66%), zatímco mírné zisky vidíme u akcií Komerční banky (4509 CZK, 0,09%). Finančním titulům se dnes v Evropě nedaří, když index evropských bank Stoxx 600 Banks ztrácí 0,55 %. Cena elektřiny s dodávkou v příštím roce roste na německé burze o 0,6 % na 37,3 EUR/MWh.

    U lihovarského gigantu Stock (89,4 CZK, 3,95%) Spirits se včera objevila hned tři nová nákupní doporučení. Analytici JPMorgan přišli s cílovou cenou 2,8 GBP (92,7 Kč), Jefferies začíná pokrývání s cílem 2,9 GBP (96 Kč), zatímco analytický team z Berenberg stanovil svůj odhad dokonce na 3,1 GBP (102,6 Kč). Akcie Stock dnes rostou o 4 % na 89,4 .

    Akcie pojišťovací skupiny VIG (1036 CZK, -1,43%) ztrácí více než procento poté, co analytici Berenberg včera před závěrem trhu snížili doporučení pro titul na "držet" z "koupit" a cílovou cenu o 5,1 procenta na 41,2 EUR, tedy asi 1128 . Zmínili přitom obavy ohledně nutnosti tvorby dalších rezerv a vývoje dividendové politiky. Po kvartálních výsledcích skupiny zveřejněných minulý čtvrtek potom snížili výhled pro čistý zisk v dalších dvou letech.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    19.08.2026
    22:02Pozitivní náladu na trhu podtrhují akcie Moderny a Marvell Technology  
    18:21AI dál sama sobě dláždí kapitálovou cestu a „bezvýznamné“ 2 biliony dolarů
    16:45Traders Talk: Tento trh není pro slabé povahy. Příležitosti se ale najít dají
    16:12Home Depot trápí drahé hypotéky. Klarna po výsledcích odepsala 20 %
    15:35Tradiční král carry trade v ohrožení? Investoři čím dál častěji mění japonský jen za švýcarský frank
    13:59ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
    13:49Akcie Moderny letí vzhůru o 100 % díky úspěchu u personalizované vakcíny proti rakovině
    12:25Akcie čínského výrobce humanoidů Unitree vystřelily při svém debutu o 460 procent
    11:59UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Pololetní finanční zpráva za rok 2026
    11:46Česko má druhou nejnižší inflaci v EU
    10:55Česká bankovní asociace nadále očekává letos růst české ekonomiky o dvě procenta
    10:29Bank of America vidí u Nvidie výrazný potenciál. Trh podle ní přeceňuje rizika AI investic  
    9:24Rozbřesk: Život na dluh se ve vyspělých zemích začíná prodražovat
    8:45Odložená kanadská cla, Írán i OpenAI  
    6:01V Německu loni zaniklo téměř 190 tisíc firem. Dopady krize se rozšiřují napříč ekonomikou
    18.08.2026
    17:34Čínská auta na našich silnicích a kam by to vlastně u ní mělo směřovat?
    17:31Důvěra investorů v německou ekonomiku v srpnu vzrostla, uvedl institut ZEW
    15:45Investoři přesouvají kapitál z Treasuries do AI dluhu. Výnosy v USA nadále rostou
    14:11Pád Nike nebere konce. Akcie se propadly až na úroveň z roku 2014
    13:40J&T BANKA a.s.: Pololetní finanční zpráva za rok 2026

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data