Aktualizováno Index spotřebitelské důvěry od organizace Conference Board se v únoru snížil na 78,1 bodu, zatímco trh předpokládal 80,0 bodů. Navíc lednový údaj byl revidován dolů na 79,4 bodu, zatímco dříve bylo uváděno 80,7. Index hodnocení současné situace se zvýšil na 81,7 bodu z lednových 77,3. Dosáhl tím nejvyšší hodnoty od roku 2008. Na druhou stranu se ale zhoršila očekávání spotřebitelů a to na 75,7 z 80,8 bodu.
Na náladu spotřebitelů dolehly obavy z budoucího vývoje ekonomických podmínek, práce a příjmů. Průzkum sice ukazuje, že se současnou situací jsou spotřebitelé už celkem spokojení. Počet těch, kdo považují za obtížné sehnat práci, klesl na 32,5 bodu a níž byl naposledy v roce 2008. Dalšímu zrychlování ekonomiky však spotřebitelé už tolik nevěří.

Inflační očekávání spotřebitelů podle Conference Board zůstávají velmi vysoko. V jednoletém horizontu čekají respondenti inflaci ve výši 5,2 procenta, tedy stejně jako v lednu.
Index spotřebitelské důvěry se v průběhu ekonomického oživení už značně zlepšil. Maxim dosahoval v polovině loňského roku, na dlouhodobý průměr se ale nedostal. Spotřebitelé od té doby naopak postupně ztrácejí na optimismu. Negativním vlivem mohou aktuálně být zprávy z ekonomiky.
Data jsou negativní pro dolar, který v první reakci oslabil vůči jenu. Své ztráty ale koriguje. Proti euru americká měna překvapivě posiluje. V době zveřejnění přitom vyšel ještě další údaj ze zámoří - index průmyslové aktivity richmondského Fedu - a také on překvapil negativně.