Aktualizováno Americký index nákupních manažerů sestavovaný ISM se v únoru zvedá. Po překvapivém lednovém propadu na 51,3 bodu roste na 53,2 bodu. Překonává tím konsensus nastavený na 52,4 bodu. Růst indexu táhly nové objednávky a zásoby. Dílčí indexy v těchto oblastech se v únoru zvýšily o 54,5, respektive 52,5 bodu. V únoru stoupal také objem nevyřízených zakázek. Index produkce se naopak snížil na 48,2 bodu, což odpovídá mírnému poklesu výroby. Dílčí index zaměstnanosti zůstal beze změny na 52,3 bodu, což je horší výsledek než koncem loňského roku.

Některé obory nadále uvádějí problémy s počasím. Negativní vliv v podobě poklesu objednávek hlásí výrobci oděvů. Producentům ropy a uhlí činilo nepříznivé počasí problémy s logistikou a výrobci v chemickém průmyslu uvádějí přerušení dodávek řady základních surovin kvůli zimě. Na druhou stranu, výrobci dopravních prostředků hlásí silnější poptávku, než bývá pro toto období obvyklé. Silný byl únor také pro výrobce počítačů a elektroniky. Po slabém lednu se v únoru začala zvedat poptávka v potravinářství. Firmy ve strojírenství začínají být znovu opatrně optimistické.
Průzkum z Chicaga zveřejněný v pátek naznačil, že by index ISM měl růst nad tehdejší odhady. Překonání konsensu tak není až takové překvapení a reakce trhů je omezená. Dolar jen lehce posílil k euru a jenu, akcie se po číslech zvedat nezačaly.
Počasí v únoru stále představovalo problém a nízký index produkce napovídá, že čísla o průmyslové výrobě příliš vysoká nebudou, když některé překážky přetrvaly. Jinak ale zpráva ISM vyznívá pozitivně díky tomu, že se podmínky v průmyslu s rostoucí poptávkou začaly zlepšovat a nezůstávají na velmi slabé lednové úrovni. Odpovědi některých respondentů vyznívají nadějně a s odezněním mimořádných vlivů by se index měl posunout ještě vzhůru.