Aktualizováno Leden přinesl úbytek nových objednávek pro americké průmyslové podniky. Meziměsíční pokles činil 0,7 procenta, zatímco trh předpokládal pokles o 0,5 procenta. Ačkoli objednávky zboží dlouhodobé spotřeby zveřejněné minulý týden překvapily méně výrazným poklesem, než se čekalo, dnes je tomu u celkových objednávek naopak. Rozdíl oproti konsensu ale není velký. Navíc po vyloučení dopravních prostředků objednávky rostly o 0,2 procenta.
Samotné objednávky dopravních prostředků v lednu klesly o 5,7 procenta při 20procentním poklesu u civilních letadel a 26procentním propadu u lodí. Mírně se snížily objednávky aut a naopak vzrostly armádní objednávky letadel. Z dalších oblastí značně klesly objednávky elektrického vybavení a mírněji se snižovaly také objednávky strojů a surových kovů. Na druhé straně stojí 7,4procentní nárůst objednávek kovových výrobků nebo 3,7procentní zvýšení objednávek počítačů a souvisejících produktů.

V meziročním srovnání jsou průmyslové objednávky o 1,2 procenta výš, ovšem bez dopravních prostředků naopak mírně klesají. Starší nevyřízené zakázky jsou meziročně výš o 7 procent, zásoby o 3 procenta.
Přelom roku přináší ztrátu tempa v přírůstku objednávek, která je negativní indikací pro průmyslovou výrobu v prvním kvartále. Na jeho začátku zatím průmysl klesl o 0,4 procenta. Pro výrobu je také nepříznivý pokračující nárůst zásob a stoupající poměr zásob a dodávek zákazníkům. Nejistotou, která vstupuje i zde do hry, je efekt počasí, který řada průmyslových odvětví v průzkumech uvádí jako významný.
Čísla vzhledem k malé odchylce od konsensu a pohledu zpět do ledna příliš nemění pohled na americký průmysl a nejsou tedy ani významným impulsem pro finanční trhy. Dolar na páru s eurem na data nereaguje, u kurzu dolar-jen vidíme pouze nevýrazný pokles.