Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Prahu stlačil Fed. Pegas možná zvýší dividendu, Orco míří k likvidaci a konci na burze

Prahu stlačil Fed. Pegas možná zvýší dividendu, Orco míří k likvidaci a konci na burze

20.03.2014 16:51
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Pražská burza oslabila o 0,44 % a přerušila třídenní růst v návaznosti na pokles na západoevropských burzách. Investoři v Evropě vybírali zisky poté, co Fed včera při svém zasedání uvedl, že proces zvyšování sazeb by mohl začít již v prvním pololetí příštího roku. Středoevropské burzy se v závěru vyvíjejí smíšeně, když polský WIG 20 přidává procento, maďarský BUX stagnuje na nule a rakouský ATX odepisuje 0,8 %.

Pod prodejním tlakem byly především akcie Erste Bank a VIG, které odepsaly přibližně procento. Akcie těchto dvou rakouských finančních titulů tak poprvé v tomto týdnu oslabily. Mírný pokles sledujeme i indexu evropských bank Stoxx 600 Banks, který v závěru ztrácí 0,3 %. Proti tomuto trendu šly akcie Komerční banky, které dokázaly posílit již počtvrté v řadě, když si připsaly půlprocentní růst. Akcie Komerční banky zavřely na 4780 , což představuje nejvyšší závěr v tomto měsíci.

Navzdory průběžnému poklesu dokázaly akcie ČEZu nakonec mírně posílit a zavřít těsně nad hranicí 530 . Beze změny dnes zakončily akcie NWR, která oznámila konání řádné valné hromady 24. dubna 2014 od 10 hodin v nizozemském Amsterdamu. Na úrovni 300 zavřely poprvé v tomto měsíci akcie Telefóniky CR, které si připsaly téměř procentní růst.

Představenstvo realitní skupiny Orco ukončilo působení J. F. Otta v roli CEO společnosti i dalších manažerů. Ott pokračuje v roli předsedy představenstva, otázkou je možné odvolání na dubnové VH. Novým CEO byl zvolen Tomáš Salajka, spolupracovník realitního magnáta Radovana Vítka. Ott a další dosavadní manažeři byli odvolání také z čela Orco Germany, kde je novým CEO Martin Němeček, také spojen s Vítkem. Šéf Vítkovy realitní skupiny CPI Havelka pak uvedl, že zatímco Orco Germany je Vítek ochoten finančně posílit až do rozsahu 100 milionů eur, mateřskou skupinu čeká rozprodej aktiv s hodnotou a postupná likvidace. Akcie Orco dle Havelky mají být, bez náznaku horizontu, staženy z burzy. Akcie Orco reagovaly v úvodu dne více jak 1% růstem, postupně ale nabraly i více jak 5% ztrátu.

Znojemský výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku dosáhl 12% nárůstu výnosů na 53,2 mil. EUR, jimiž překonal očekávaných (medián konsensu Reuters) 52,8 mil. EUR. Proti očekávané čisté ztrátě 3,55 mil. EUR však společnost reportovala ztrátu více než dvojnásobnou na úrovni 7,6 mil. EUR. CEO Pegasu Řezáč po výsledcích zopakoval, že společnost hodlá naplňovat "progresivní" dividendovou politiku. Konkrétní výši dividendy navrhne představenstvo Pegasu v květnu. Akcie společnosti v průběhu dne rostly o více než procento, výsledný dnešní zisk zkorigovaly na 0,3 %.

 


Čtěte více:

Fed opustil 6,5% cíl nezaměstnanosti a omezil QE o dalších 10 mld. USD. Růst sazeb již příští rok?
20.03.2014 7:59
Americká centrální banka (Fed) příští měsíc dál omezí svou podpůrnou m...
Pegas za 4Q s hlubší ztrátou, čeká růst EBITDA až o pětinu a potvrzuje 'progresivní' politiku dividend
20.03.2014 8:25
Znojemský výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens ve čtvrtém čtvrtl...
CEO Ott a další manažeři skončili v čele Orco (-5 %) i Orco Germany. Konec skupiny a stažení z burzy?
20.03.2014 10:05
Představenstva realitní skupiny Orco Property Group a německé realit...
Pegas - Cíle pro rok 2014 v souladu s odhady (komentář k výsledkům za 4Q13)
20.03.2014 12:08
Společnost Pegas Nonwovens dnes před zahájením obchodování zveřejnila ...
T. Sýkora: Výsledky Pegas jsou neutrální, očekáváme růst dividendy na 1,1 EUR (video)
20.03.2014 14:53
Pegas Nonwovens dnes před zahájením obchodování zveřejnila své výsledk...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.05.2025
22:01Zámořské akcie se stabilizují, nárůstům vévodí Advanced Auto Parts  
17:20Výjimečný celý svět
16:50Ochlazení na akciovém trhu  
16:33Zlomový okamžik na evropském EV trhu? Čínská BYD poprvé poráží Teslu
16:12Jak Microsoft přemýšlí o AI? Základem jeho filosofie je paradox z 19. století
14:48Braňo Soták: Advance Auto Parts ukázala první světlo na konci tunelu, akcie prudce rostou  
14:48UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Pozvánka na řádnou valnou hromadu
12:55OPEC+ zvažuje třetí navýšení těžby. Akcie ropných těžařů dál klesají
12:53Trumpův návrh daňového zákona prošel Sněmovnou reprezentantů
11:07Dluhový problém v USA a Japonsku sráží dolů dluhopisy i akcie  
10:39Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se v květnu zlepšila, index je na 87,5 bodu
10:38Bankovní asociace zhoršila odhad letošního růstu HDP ze 2,1 na 1,7 procenta
9:36Jakub Blaha: Colt CZ poráží výhled i odhady a slibuje zdvojnásobení tržeb  
9:10Rozbřesk:Od cel k rozpočtu. Nervozita na amerických trzích znovu stoupá
8:59ČEZ, a.s.: Pozvánka na valnou hromadu
8:53Evropa míří k červenému zahájení, výsledky zveřejnil Colt  
8:46Kofola odhaduje letošní růst tržeb o tři procenta, navrhne dividendu za rok 2024 ve výši 21 Kč
8:21Skupina Colt CZ v prvním čtvrtletí meziročně výrazně zvýšila výnosy i čistý zisk
6:15Budou trhy zase výrazně levnější?
21.05.2025
22:02Z růstu do propadu: Technologické hvězdy Wall Street nestačily na tlak z výnosů  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - HDP, q/q
16:00USA - Prodeje nových domů