Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
PPF mění v Telefónice nejvyšší vedení. Odcházejí autoři strategie firmy posledních let

PPF mění v Telefónice nejvyšší vedení. Odcházejí autoři strategie firmy posledních let

14.04.2014 9:47
Autor: IHNED.cz

Skupina PPF miliardáře Petra Kellnera pokračuje ve změnách nejvyššího vedení společnosti. Přicházejí do ní lidé, kteří dříve pro PPF připravovali neusku­tečněného čtvrtého operátora.

Skoro přesně rok po spuštění populárních neomezených tarifů opustil českou Telefóniku jejich hlavní tvůrce. A také autoři strategie firmy v posledních letech. Její nový vlastník, skupina PPF miliardáře Petra Kellnera, tak pokračuje ve změnách nejvyššího vedení společnosti. Naopak do ní přicházejí lidé, kteří dříve pro PPF připravovali neusku­tečněného čtvrtého operátora.

Změny ve firmě potvrdil HN nový člen představenstva za PPF Michal Frankl. Odchod šéfa marketingu Jiřího Dvorjančanského, který stál za neomezenými tarify, podle něj souvisí s rozdělením oddělení do dvou divizí, obsluhujících firemní zákazníky a domácnosti.

K prvnímu dubnu skončil také bez nástupce další důležitý člen mana­gementu, šéf strategie Felix Geyr. Ten stál za otevřením trhu virtuálním operátorům a spadal pod něj i regionální poskytovatel připojení Internethome. Na rozdíl od bývalého finančního ředitele Davida Melcona se Geyr nevrací do španělské skupiny Telefónica. 
 
„Hledáme způsoby, jak firmu zefektivnit,“ říká Frankl k proměně největšího českého operátora s mobilní i pevnou sítí a dědictvím ještě z dob státního monopolu Českého Telecomu. Má se stát menší a štíhlejší firmou, schopnou rychle se rozhodovat a reagovat na změny na trhu. A s levnějším provozem, který vyváží dlouhodobě klesající příjmy.

Ve funkci i v představenstvu operátora naopak přežil klíčový technický ředitel Petr Slováček. Stejně tak zatím zůstává i dosavadní generální ředitel Luis Antonio Malvido, o jehož nástupci se ale ve firmě již spekuluje. Nejčastěji se skloňuje jméno Tomáše Budníka, který byl šéfem U:fona, připravoval zmíněného operátora PPF a následně se s ním přihlásil i do důležité aukce frekvencí. V Telefónice se objevují i další lidé z jeho týmu.

Budník se navíc nedávno stal šéfem IT Telefóniky. Ve funkci vystřídal Moniku Mošovou, která je nyní jeho poradkyní. „V IT jsme naráželi na problém, že vymyslíme řešení, ale nejsme schopni ho rychle přinést zákazníkům,“ popisuje Frankl.

Právě bývalý předseda dozorčí rady Telecomu, náměstek ministra financí a informatiky a člen rady telekomunikačního úřadu je jedním z řady manažerů, které PPF přivedla. Patří mezi ně exministr informatiky Vladimír Mlynář, akcio­nář PPF Ladislav Bartoníček nebo investiční ředitel skupiny Martin Vlček. Faktickým šéfem operátora je z pozice předsedy dozorčí rady ekonom a ředitel investic PPF Martin Štefunko. Jeho pravou rukou se pak stal bývalý analytik Wood & Company Jan Tomaník.


iHNed

Související články na IHNED.cz

Kellner kupuje francouzskou firmu vyvíjející léčbu rakoviny jater či slinivky

Šmejc kupuje od Kellnera podíl v ruské maloobchodní síti s elektronikou Eldorado


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.10.2025
17:22Na trhu se neodměňuje za dosažené, ale za nedosažené. A odměnou je pokles valuací
17:05PODCAST Týdenní výhled: Inflace, bankovní nervozita a výsledky Tesly i Netflixu  
16:05Klíčové výsledky týdne: Netflix sází na obsah, Tesla čelí tlaku, GM mění strategii  
13:02Ponorková divize Thyssenkruppu se oddělila a vyplula na burzu, akcie prudce vzrostly
12:01Vstup do nového týdne je pozitivní, Francii ale kazí den horší rating  
11:58Investice do DIP nabírají na tempu. Letos podle AKAT překoná 200 tisíc smluv
11:46BNP Paribas (-10 procent) může čelit až miliardovým nárokům kvůli její roli v genocidě v Súdánu
11:44Cloud od Amazonu měl výpadek. Nefungovala řada webů a aplikací
10:33Kering snižuje zadlužení, kosmetickou divizi prodá L´Oréalu za 4 miliardy eur
10:13Bilionová AI bublina? Investoři se neshodnou na budoucnosti této technologie
10:05Růst čínské ekonomiky byl ve třetím čtvrtletí nejpomalejší za rok
8:48Výkup ČEZ jako strategická priorita, snížený rating Francie a prodej kosmetiky Keringu do L'Orealu  
8:44Rozbřesk: O zalezlých švábech, výpadcích amerických dat a nižším ratingu Francie
6:09Kdy vstoupí OpenAI jako největší neobchodovaná firma na akciový trh?
19.10.2025
15:36Růst poptávky po energiích v čele s datacentry zajistí, že fosilní paliva budou ještě dlouho dominovat, předpovídá McKinsey
8:57Víkendář: AI, technofeudalismus a už ne tak dobrá rada pro studium
18.10.2025
14:51Datacentra žízní po vodě. To je problém pro třetinu Evropy
8:52Víkendář: Pokaždé si lidé říkali, že pracovní místa budou zničena novými technologiemi…
17.10.2025
22:02Wall Street rostla poté, co Trump mírnil svůj postoj vůči Číně  
17:36Ztráta zodpovědnosti je na dluhopisech vidět. Jak je na tom Čína?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
4:00Čína - HDP, y/y
4:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
4:00Čína - Průmyslová výroba, y/y