Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pivovar Lobkowicz chce do poloviny roku vstoupit na hlavní trh pražské burzy

Pivovar Lobkowicz chce do poloviny roku vstoupit na hlavní trh pražské burzy

28.04.2014 8:21
Autor: Redakce, Patria.cz

Tuzemská společnost Pivovary Lobkowicz, která patří mezi pět největších českých pivovarnických skupin a výrobců piva (podle celkové produkce) a skládá se ze sedmi regionálních pivovarů nacházejících se na území České republiky, oznamuje svůj záměr provést primární emisi cenných papírů a následně požádat o přijetí svých akcií k obchodování na trhu Prime Market Burzy cenných papírů Praha. Předpokládá se, že IPO by bylo dokončeno ke konci druhého čtvrtletí roku 2014.

"Bude-li IPO realizováno, bude se skládat z veřejné nabídky v České republice a Rakousku a mezinárodní nabídky prostřednictvím soukromého úpisu způsobilým investorům na základě Regulace S (Regulation S) podle zákona Spojených států amerických o cenných papírech z roku 1933, v platném znění," uvedla společnost. 

Hlavním manažerem a jediným umísťovatelem emise je Erste Group Bank, Česká spořitelna působí jako domácí hlavní manažer pro Českou republiku. Zahájení IPO musí předcházet schválení prospektu Českou národní bankou, ten musí být následně uveřejněn. Přijetí akcií k obchodování na trhu Prime Market BCPP musí být schváleno BCPP.

Komentář Zdeňka Radila, předsedy představenstva a generálního ředitele společnosti Pivovary Lobkowicz Group, a.s., k oznámení: „Jsme velice rádi, že se nám podařilo vytvořit si silnou pozici na vysoce konkurenčním trhu výrobců piva v České republice. Zamýšlená nabídka našich akcií je dalším významným krokem pro naši Skupinu a dokazuje silný zájem investorů o tradiční české pivovarnické odvětví. IPO nám umožní získat dodatečné zdroje na podporu růstu našeho tržního podílu prostřednictvím akvizic nových restaurací a hospod, nových investic do marketingu a rozvoje exportu.“

O skupině Pivovary Lobkowicz:

PLG je čtvrtou největší českou pivovarnickou skupinou podle lokálních prodejů a pátou podle celkové produkce. Skládá se ze sedmi regionálních pivovarů (Protivín, Uherský Brod, Jihlava, Rychtář, Klášter, Vysoký Chlumec a Černá Hora), které se nacházejí na území Čech a Moravy, a jsou centrálně řízeny. Zahájení jejich činnosti sahá až do středověku a nejstarší pivovar byl založen již v roce 1298. Pivovary Protivín a Vysoký Chlumec byly v minulosti vlastněny nejvýznamnějšími šlechtickými rody v zemi.

Skupina produkuje rozsáhlé portfolio různých druhů piva, které se od sebe liší širokým spektrem chutí. Kromě toho jsou vyráběny i nealkoholické nápoje a stolní vody. Skupina v současnosti nabízí 70 značek piva. Kromě tradičního piva jako je světlý ležák, nabízí Skupina širokou škálu pivních specialit - od polotmavých piv a piv s vyšším obsahem alkoholu, až k tmavým ležákům a nealkoholickým pivům.

 


Čtěte více:

Pivovary Lobkowicz zvažují vstup na pražskou burzu
12.12.2013 12:18
Společnost Pivovary Lobkowicz Group, pod kterou patří sedm regionálníc...
Pivovary Lobkowicz vstoupí na pražskou burzu, nabídne až 40 % akcií
23.12.2013 16:06
Společnost Pivovary Lobkowicz Group, pod kterou patří sedm regionálníc...
Šéf Stock Spirits: Za celý rok 2013 čekáme naplnění cílů. V Polsku promluví růst daní
28.01.2014 9:24
Skupina Stock Spirits, vedoucí dodavatel značkového alkoholu v regionu...
Pivovary Lobkowicz zamíří na pražskou burzu zřejmě ve 2Q, zvažují vstup na hlavní trh
05.02.2014 9:33
Tuzemská pivovarnická společnost Pivovary Lobkowicz zřejmě vstoupí na ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
03.05.2025
14:37PIMCO: Přichází změna investičního paradigmatu, posun k novému ale bude trvat dlouho
8:21Víkendář: Podle nové studie hrála politika ECB při snižování inflace jen podružnou roli
02.05.2025
17:20Evropa směřuje k rovnováze, USA se budou letos (opět) spoléhat na spotřebitele?
16:48TikTok dostal v EU pokutu 530 milionů eur za nedostatky při ochraně dat
16:19S&P 500 stoupá a přesně po měsíci maže ztráty z cel  
16:16Reuters: ČNB pravděpodobně sníží úrokové sazby, ale zůstává opatrná
15:41Trh práce v zámoří dál podporuje akcie. Útlum zaměstnanosti se nekoná  
14:23Dubnový deficit rozpočtu se prohloubil, příjmová strana se ale lepší
13:53Morgan Stanley: Trh s humanoidními roboty dosáhne na 5 bilionů dolarů
13:50Výsledky ropných gigantů Chevronu a Exxonu: Zisky klesají, ale strategie zůstává
13:45LVMH propustí přes tisíc zaměstnanců. Důvodem jsou problémy na klíčových trzích
13:23Škoda Auto zvýšila v prvním čtvrtletí prodej o 8,2 procenta na 238.600 aut
13:06Perly týdne: Americké akcie za zenitem, Čína pod tlakem
12:44Prodej vozů Tesla ve Švédsku v dubnu klesl o 81 procent, propadá se i jinde
12:20Inflace v eurozóně si v dubnu udržela tempo růstu, tlačily ji nahoru zejména služby
12:16WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s: Výroční zpráva za rok 2024
12:06Březnová nezaměstnanost v EU stagnovala na 5,8 %. Nejnižší byla v Česku
11:08Patria zvyšuje cílovou cenu Erste Bank, potvrzuje odolný výkon a nákladovou disciplínu  
11:04Jakub Blaha: Amazon očekává nižší provozní zisk kvůli obavám z cel. Růst cloudu navíc zaznamenal zpomalení  
11:01Po důležitých výsledcích jsou tu přípravy na jednání USA - Čína. Trhy pokračují v růstu  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data