Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Holcim v 1Q očekávání nenaplnil vinou fluktuace kurzů

Holcim v 1Q očekávání nenaplnil vinou fluktuace kurzů

28.04.2014 9:40
Autor: Jan Šumbera, Patria Research

Švýcarský cementářský gigant Holcim reportoval své výsledky za 1Q letošního roku. Čistý zisk meziročně klesl o 58 % na 80 mil. CHF a výrazně tak zaostal za odhady na úrovni 110,5 mil. CHF. Tržby pak meziročně propadly o 5,4 % na 4,09 mld. CHF. Konsensus počítal s výsledkem 4,2 mld. CHF.

Za horšími výsledky stojí dle vyjádření společnosti především pohyb měnových kurzů. Významná část příjmů totiž proudí ze zemí, jako jsou Mexiko a Indie, kde od poloviny loňského roku docházelo k depreciaci měn vůči švýcarskému franku. To ve výsledku snižovalo příjmy společnosti v přepočtu na její domovskou měnu. Bez započtení měnových změn by tržby meziročně vzrostly o 7,8 %.

V pozitivním světle se naopak ukazuje plánované osekání provozních nákladů. Právě díky němu společnost reportovala provozní zisk na úrovni 295 mil. CHF, což představuje meziroční zvýšení téměř o 10 %. Na výsledku se příznivě podílel také vyšší objem poptávky po cementu.

Holcim začátkem dubna oznámil plán na spojení s francouzskou Lafarge. Z fúze by měl vzejít nový globální hráč číslo jedna. Z transakce vzejde firma s tržní hodnotou kolem 55 miliard dolarů a půjde o největší fúzi v sektoru výroby cementu na světě. Skupina LafargeHolcim by měla vzniknout počátkem roku 2015. 

Akcie Holcim na výsledky reagují mírným poklesem k úrovni 78,50 CHF. Cílová cena je na příštích 12 měsíců dle průzkumu Bloomberg nastavena na 87,15 CHF.

(Zdroje: Reuters, Bloomberg)


Čtěte více:

Lafarge a Holcim se spojí ve světovou cementářskou jedničku s tržní hodnotou 55 mld. dolarů
07.04.2014 8:22
Francouzská společnost Lafarge a švýcarský Holcim dnes oznámily plán m...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
16.05.2026
13:56Retailoví investoři ženou trhy na rekordy. Goldman Sachs odhalila jejich největší favority
9:00Víkendář: Dojde nakonec ke znárodnění umělé inteligence?
15.05.2026
22:02Výběr zisku na Wall Street  
18:08Složitý rytmus čtvrtletních výsledkových tanců
17:13Maďarský comeback. Dluhopisy raketově rostou, CEE region cítí tlak  
15:45Akcie zbrojařů pod tlakem: Citi varuje před předčasným nákupem i přes očekávané zlepšení
15:11Footshop a.s.: Pozvánka na valnou hromadu
14:52Zisk Nubank zaostal za odhady kvůli rostoucím nákladům  
14:13Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů XS2821764326 a XS2821774390
13:44Perly týdne: Dluhové konce velkých říší
13:18UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Sdělení klíčových informací
13:10Patria Finance upozorňuje na podvodný účet na Instagramu zneužívající naši identitu
13:04KKCG Real Estate Financing a.s. : Oznámení o první výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003578510
12:04Arista Networks: AI může firmě zajistit příznivý vítr do zad  
11:41Zklamání z Trumpovy cesty? Dluhopisy i akcie v pátek padají  
11:09Zbrojař Strnad diverzifikuje. Mimo zbrojní sektor plánuje nasadit až 10 miliard eur
10:18Jak (ne)potěšit akcionáře
9:39ČNB připouští možné zvýšení sazeb kvůli dopadům dražší ropy
9:27Rozbřesk: Dluhopisy Republiky jsou zpět. Stabilní investice, nebo drahý luxus pro stát?
8:55RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodovaní Per rollam valné hromady akciové společnosti RMS Mezzanine, a.s.

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data