Aktualizováno Dubnový vývoj maloobchodu ve Spojených státech na první pohled zklamal, když data ukazují pouze nepatrný 0,1procentní růst. Konsensus počítal s 0,4procentním zvýšením tržeb. Prudší zpomalení ale přišlo z vyššího základu - březnový růst činil 1,5 procenta namísto původně uváděných 1,2 procenta. Podobné je to u čísel očištěných o prodeje aut. Duben zde přinesl pouze stagnaci oproti konsensu 0,6 procenta, březnový růst však byl ještě zvýšen na 1,0 z 0,7 procenta.

Samotné tržby za auta v dubnu stouply o 0,7 procenta po 3,9procentním březnovém růstu. Směrem vzhůru táhly celkové číslo tržby v supermarketech rostoucí o 1,8 procenta nebo tržby za oděvy vyšší o 1,2 procenta. Za pohonné hmoty se v dubnu utratilo o 0,8 procenta víc než v předchozím měsíci, ačkoli benzín zlevnil. Naproti tomu vidíme 2,3procentní pokles tržeb za elektroniku nebo 0,9procentní snížení tržeb v pohostinství. Tržby za nábytek klesly o 0,6 procenta.
Meziroční čísla vypadají stále velmi dobře a to hlavně díky autům. Oproti loňskému dubnu jsou tržby o 4 procenta vyšší, zatímco v březnu činil meziroční růst 4,1 procenta. Bez aut zbývá v obou měsících 2,7procentní růst.
Celkové vyznění čísel o maloobchodu je mírně negativní hlavně kvůli vývoji očištěných tržeb. Díky revizím ale zpomalení nevidíme jako závažné - udržení slušné březnové úrovně není špatné. Vývoj na trhu práce i solidní sentiment mezi spotřebiteli nahrávají pokračujícímu růstu poptávky. Stoupá počet zaměstnaných a i přes stagnaci hodinové mzdy také celkový objem vyplacených mezd. Pro dolar by čísla neměla být zdrojem velkých ztrát.