Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
VIG v Q1 překonal očekávání (+ komentář)

VIG v Q1 překonal očekávání (+ komentář)

27.05.2014 8:16, aktualizováno: 27.5. 8:39
Autor: Pavel Petr, Patria Online

Aktualizováno

Rakouská pojišťovací společnost VIG oznamovala dnes ráno své kvartální výsledky. Firma ohlásila EPS ve výši 0,925 EUR, což je ve srovnání s předchozím obdobím Q4 2013 (0,361 EUR) a očekáváním analytiků (0,85 EUR) příjemné překvapení. Reálný výsledek tak překonává očekávání analytiků o 8,82%. Skutečné prodeje ve výši 2,598 mld. EUR předčily očekávání analytiků ve výši 2,463 mld. EUR o 5,49 %. Čistý příjem společnosti za toto čtvrtletí dosáhl úrovně 118,441 mil. EUR. To je oproti očekávání výsledek lepší o 6,7 %. Konsensus analytiků byl na úrovni 111 mil. EUR. Zisk před daní byl 152 mil. EUR. Akcie se včera na pražské burze obchodovala na konci obchodní seance za 1061 Kč.

„Zlepšující se výsledky z Rumunska nám mohly již dříve napovědět, že by výsledek za první čtvrtletí mohl být lepší než očekávání. VIG provedla určitá opatření, která vytáhla rumunskou divizi zpět do zisku, což je samozřejmě pozitivní zpráva pro trh.“, dodává Tomáš Sýkora, analytik Patria Direct. Analytici Patria Direct potvrdili své hodnocení akcie VIG „akumulovat“ a šestiměsíční cílovou cenou 42,5 EUR na akcii.

Hrubé předepsané pojistné bylo 2,7 mld. EUR v prvním čtvrtletí roku 2014 a vzrostlo o 1 % y/y.

Rakouská pojišťovací skupina v minulém roce vykázala pokles předepsaného pojištění o 4,4 % na celkových 9,9 mld. EUR. Stalo se tak hlavně díky záměrnému omezení trhu v Polsku, Itálii a také díky devalvaci koruny. Po očištění o tyto faktory roste hrubé předepsané pojistné o 2,8 %.

Zisk před zdaněním se meziročně snížil o 37 procent na 355,1 milionu eur a překonal očekávaných 347,1 mil. EUR. Společnost uvedla, že provozní čísla byla nepříznivě ovlivněna odpisem goodwillu a dodatečnými ochrannými opatřeními s ohledem na podnikání v Rumunsku a Itálii. Čistý zisk za loňský rok se meziročně snížil o bezmála 45 procent na 234,8 mil. EUR a zaostal za konsensem 244,8 mil. EUR.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.12.2025
14:26ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
14:10Airbus odhalil další závadu. Akcie klesají o deset procent
13:05Týdenní výhled: Trump vybral nového šéfa Fedu, stoupá nervozita kolem japonských sazeb a bitcoin padá  
12:32WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s: Výroční zpráva za rok 2024 - aktualizovaná verze
12:02FT: Partneři OpenAI si půjčili 100 miliard dolarů. Firma samotná podepsala kontrakty za 1,4 bilionu dolarů
12:00Stříbro na rekordu. Bílý kov zdvojnásobil hodnotu, zatímco zlato jde do strany
11:52Podmínky v českém zpracovatelském průmyslu se v listopadu zhoršily
11:30Nervozita z Japonska stahuje trhy do červeného  
10:01Kryptoměny znovu pod tlakem. Bitcoin spadl na 86 tisíc dolarů
9:20Webinář Investiční trefy a přešlapy 2025 s Pavlem Mokošem již 4. prosince
8:56GEVORKYAN oznámil nové projekty, Trump vybral nového šéfa Fedu a krypto trh pod tlakem  
8:44Rozbřesk: Jestřábí BoJ zvyšuje averzi k riziku – pomůže to euru, nebo dolaru?
8:36Primoco UAV SE: Informace o překročení hodnoty nových zakázek miliardu korun v roce 2025
6:05Predikce na rok 2026 počítají s pokračujícím růstem. Některé banky míří u S&P 500 až k 8 000 bodům
30.11.2025
9:04Víkendář: Německá ekonomika je o 1 % větší než na konci roku 2017, zatímco ta americká vzrostla o 19 %
29.11.2025
8:55Víkendář: Poukazování na chyby Američanů Evropě její problémy nevyřeší
28.11.2025
20:40Wall Street se zvedla, ale technologický Nasdaq přesto zakončil měsíční obchodování ve ztrátě 1,5 %  
18:09Nový normál: Tentokrát jinak?
15:54Diskont Evropy zůstává, ale ekonomika se začíná obracet. Příležitost pro investory?  
14:09Perly týdne: Nadšení z Googlu a třetina akcií v „medvědím trhu“

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30CZ - PMI v průmyslu
16:00USA - Index ISM v průmyslu