Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Německá inflace meziměsíčně klesla o 0,3 %

Německá inflace meziměsíčně klesla o 0,3 %

30.10.2014 15:18
Autor: Redakce, Patria.cz

Meziroční míra inflace v Německu v říjnu zůstala podle předběžných údajů beze změny na 0,8 %, zatímco konsensuální odhady počítaly se zrychlením dynamiky růstu cen na 0,9 %. Inflaci táhl především sektor služeb, kde ceny podle předběžných údajů stouply o 1,7 %. Opačným směrem se ale vydaly ceny energií (-2,3 %). Meziměsíčně ceny dokonce klesly o 0,3 %, přestože se počítalo s -0,1 %. Statistický úřad by měl závěrečnou zprávu o říjnové inflaci zveřejnit 13. listopadu.

Opět se tak potvrdil pomalý růst cen v hlavní ekonomice eurozóny. Dlouhodobě nízký růst spotřebitelských cen totiž trápí i další státy eurozóny. V celé měnové unii inflace v září zpomalila meziroční růst na 0,3 procenta, což je nejnižší úroveň za skoro pět let. Nízká inflace pak byla jedním z důvodů, který přiměl ECB na počátku září snížit úrokové sazby na nová rekordní minima a začít dodávat do ekonomiky eurozóny nové peníze prostřednictvím nákupů cenných papírů.

Údaj o německé inflaci, který je harmonizovaný s metodikou výpočtu Evropské unie, hodnotou 0,7 % také zaostal za odhady analytiků oslovených agenturou Reuters, kteří očekávali hodnotu 0,9 %. Oproti září klesly spotřebitelské ceny v největší evropské ekonomice o 0,3 %.

Další informace o vývoji spotřebitelských cen v eurozóně budou zveřejněny zítra, kdy je na programu rychlý odhad říjnového vývoje inflace v celém měnovém bloku.

Zdroj: ČTK


Čtěte více:

Americké hospodářství ve 3Q rostlo o 3,5 %, na trzích i přesto bezbřehé nadšení nepanuje
30.10.2014 14:03
Americké hospodářství podle prvního odhadu rostlo ve 3Q anualizovaným ...
Trh práce v USA stále v dobré kondici
30.10.2014 14:01
Týdenní čísla o žadatelích o dávky v nezaměstnanosti v předposledním ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.03.2026
8:13Víkendář: Podle firem zatím AI nic velkého nepřináší. Bude se to měnit?
21.03.2026
8:08Víkendář: Největší ekonomika světa: ani USA, ani Čína?
20.03.2026
21:01Výprodeje v nervozitě před víkendem  
17:43Ropa, další vývoj v ekonomice a to nejzajímavější v nových předpovědích od Goldman Sachs
16:20Teroristický útok v Pardubicích? Firma spolupracuje s vojenským sektorem, sejde se Bezpečnostní rada státu
15:41Gundlach: Dolar bude oslabovat a ovlivní světové akciové trhy
14:05Další podpora investičního příběhu Colt CZ: Colt Canada získala kontrakt za 273 mil. CAD  
13:43Czechoslovak Group provede svou první akvizici v Polsku. DOMAR MS rozšíří kapacity obranného segmentu
12:57Novartis kupuje vývoj nového léku na rakovinu prsu za až 3 miliardy dolarů od Synnovation Therapeutics
12:18Novo Nordisku vypršel v Indii patent. Na trh míří záplava generických léků na hubnutí
11:54Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů XS2534985283, XS2534984120
11:32Po nadějných zprávách z Izraele se nálada opět zhoršuje. Víkend je riziko  
11:18Unilever obdržel nabídku na koupi potravinářské divize od americké McCormick
10:35Perly týdne: Čína s AI pravděpodobně udělá to, co udělala se vším ostatním
9:54Nagel: ECB v dubnu zváží zvýšení sazeb, pokud se zvýší inflační tlaky
9:05ENERGO-PRO Green Finance s.r.o.: Oznámení o třetí výplatě úrokového výnosu
8:53Rozbřesk: ČNB vyčkává na další vývoj íránského konfliktu, šance, že ECB zvýší sazby narůstají
8:47Rizika na Blízkém východě dál hýbou trhy a roste nejistota kolem private credit. Futures jsou zelené  
6:02Gundlach o ropou taženém růstu inflace a investicích do zlata
19.03.2026
22:01Americké akciové indexy uzavírají obchodní den neutrálně  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data