Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza klesá druhým dnem v řadě a míří k nejhoršímu týdnu v tomto pololetí

Pražská burza klesá druhým dnem v řadě a míří k nejhoršímu týdnu v tomto pololetí

12.12.2014 10:24
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Pražská burza oslabuje druhým dnem v řadě, když index PX ztrácí 0,6 % a svou týdenní ztrátu prohlubuje již na bezmála 3 %. Pražská burza tak míří k nejhorší týdenní ztrátě od začátku července. Západoevropské burzy v závěru týdne rovněž prohlubují týdenní ztráty, když propadají o více než procento poté, co americké akcie včera v závěru odevzdaly většinu zisků. Středoevropské burzy rovněž oslabují, když maďarský BUX ztrácí 0,3 %, polský WIG 20 odevzdává 0,5 % a rakouský ATX ztrácí 1,7 %.

Pražskou burzu stahují především rakouské finanční tituly, když akcie pojišťovny VIG ztrácejí 1,2 % a akcie Erste Bank odepisují dokonce 1,5 %. Akcie VIG se tak obchodují na více než měsíčních minimech a akcie Erste Bank jsou na třítýdenních minimech. Negativní náladě se zatím vyhýbají akcie Komerční banky, které dokonce mírně rostou o 0,3 % na 4886 . Index evropských bank Stoxx 600 Banks propadá o 1,5 %.

Společnost ČEZ by mohla získat zpět 5,3 mld. z darovací daně z emisních povolenek zaplacené v letech 2011 a 2012. Tato šance nabrala reálné obrysy po nezávazném rozhodnutí Evropského soudního dvoru, který se domnívá, že takto uvalené daně nebyly v souladu s legislativou EU. Akcie ČEZ na tuto zprávu téměř nereagují a stagnují okolo 600 .


Čtěte více:

Podpora pro akcie ČEZ - vratka
12.12.2014 8:27
Energetická společnost ČEZ by mohla získat od státu až 5,3 mld. Kč z ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.12.2025
15:50SAP, Klarna, Spotify: Analytici předpovídají v příštím roce silný růst
14:25JPMorgan: Dolar bude ovlivňovat „ne tak velká americká výjimečnost“
13:07Týdenní výhled: Trhliny v AI narativu, opožděná makrodata a zasedání centrálních bank  
11:45Stříbro letos překonává i zlato. Příští rok může jeho jízda podle analytiků pokračovat
11:28Evropské akcie začínají týden růstem. Vedle AI se v příštích dnech vloží do hry makro  
10:00Revolucionář v robotických vysavačích iRobot vyhlásil bankrot
8:56Poslední celý obchodní týden roku pro akcie otevírají zisky futures a zlato o u maxima. Otazníky nad AI a Santa rally  
8:47Rozbřesk: Nová vláda přebírá ekonomiku s nízkou inflací. Energie ji v lednu mohou stlačit ještě níže
6:01Investiční výhled 2026: Čína přispívá k růstu i rizikům  
14.12.2025
13:21BlackRock: Umělá inteligence přinese dezinflační tlaky, Fed by měl jít se sazbami dolů
9:33Víkendář: Místo centrální banky podřízené vládě je lepší to, co udělal Clinton v 90. letech
13.12.2025
14:29Trumpova politika a její skutečné plody
9:07Víkendář: Změní stablecoiny monetární prostředí a fungování centrálních bank?
12.12.2025
22:00Wall Street se propadla nejvíce za tři týdny; stačilo pár komentářů k AI  
17:36Třetí fáze akciového trhu: těšení se na přínosy nových technologií
16:04Apple vs. AI bublina. Proč investoři hledají útočiště u výrobce iPhonu?
14:04Českou ekonomiku zatím táhne spotřeba a investice, ale zpomalení je na obzoru
12:37Euforie nevydržela. Akcie Broadcomu po konferenčním hovoru klesají kvůli obavám o ziskovost v AI  
12:20Michal Strnad plánuje expanzi. Chce z CSG udělat lídra evropského obranného průmyslu a zvažuje IPO v Amsterdamu
12:09Perly týdne: Bublina není důvod k prodeji

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
0:50JP - Index podnikatelské aktivity Tankan
3:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
3:00Čína - Průmyslová výroba, y/y
10:00CZ - Běžný účet, mld. Kč
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - Empire State Manufacturing index