Aktualizováno Finální údaje potvrzují to, co ukázaly předběžné výsledky průzkumů nákupních manažerů. V eurozóně i její klíčové ekonomice - Německu - zůstává růst aktivity v průmyslu pouze nevýrazný. Německý PMI byl revidován nepatrně dolů na 50,9 bodu, francouzský o něco víc na 49,2 bodu. PMI v eurozóně pak zůstává bez úpravy na 51 bodech.

Ze zbytku eurozóny lze vyzdvihnout výsledek ze Španělska, kde se PMI zvedá na 54,7 bodu a dotahuje se skoro na "vedoucí" Irsko s 55,1 bodu. Velmi dobré číslo vykázalo také Nizozemsko a to 54,1 bodu. Horší je to s Rakouskem (48,5) a Řeckem (48,3). Itálie i přes zlepšení zůstává těsně pod padesáti.
Za mírným zlepšením na úrovni celé eurozóny stojí rychlejší produkce. Mírně přibývalo nových zakázek i těch, které mají firmy rozpracované. Exportní objednávky ale zaznamenaly pouze velmi slabý růst. Zaměstnanost se v průmyslu eurozóny mírně zvedala, stejně jako v prosinci.
Hodnocení finálního reportu se neliší od toho předchozího: V detailech je příznivý hlavně růst nových objednávek a důvěra firem, která se přetavuje do růstu zaměstnanosti, i když stále slabého. Trochu překvapí nepříznivý vývoj exportních zakázek, který by se s dramatickým oslabováním eura už mohl přece jen zlepšovat. Na cenovém poli je vidět, že poptávka není v dobré kondici a konkurence je tím ostřejší, neboť pozitivní nákladový šok se rychle promítá do finálních cen produkce. To jen nahrává promítání levné ropy až do spotřebitelských cen.