Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Wall Street zakončila dnešní seanci v červeném, S&P500 si ale připsal nejlepší měsíc od října 2011

Wall Street zakončila dnešní seanci v červeném, S&P500 si ale připsal nejlepší měsíc od října 2011

27.02.2015 22:18
Autor: Michal Zachar, Patria Finance

Americké trhy dnes ke konci obchodování oslabily. Stanley Fisher z Fedu se vyjádřil, že podle něho již nastal čas na zvyšování sazeb. Hrubý domácí produkt v USA ve 4Q podle zpřesnění vzrostl anualizovaně o 2,2%, trh čekal +2,0%. Chicagský index nákupních manažerů v únoru klesl z 59,4 bodu až na 45,8b., trh čekal pokles jenom na 58,0b. Index spotřebitelské důvěry Univerzity Michigan v únoru 95,4 bodu proti konsenzu 94,0b. A rozjednané prodeje domů v lednu rostly o 1,7%, přičemž trh čekal 2,0% růst.

Dow Jones Industrial Average oslabil o půl procenta, S&P500 -0,3% a technologický Nasdaq Composite -0,5%. Index volatility VIX klesl o 3,5%. V zelených číslech skončily spotřebitelé (+0,3%) a telekomunikace (+0,3%), nejvíce naopak klesly technologie (-0,5%) a zdravotníci (-0,5%).

Dolar se stabilizoval kolem 1,12 USD/EUR. Zlato posílilo na 1213 USD/unci. Ropa si připsala první růstový měsíc od června minulého roku a zakončila na 49,24 USD/barel.

Apple ohlásil na 9. března prezentaci. Trh spekuluje, že firma představí své nové chytré hodinky. Akcie oslabily o 1,5%.

Warren Buffett, CEO, který stojí v čele Berkshire Hathaway již 50 let, zítra pošle svůj výroční dopis akcionářům společnosti. Titul klesl o 0,6%.

J.C. Penney nevykázal v posledním kvartálu žádný zisk, trh ale čekal zisk 11 centů na akcii a akcie zareagovaly propadem o 6,8%.


Váš názor
  • Zase to samé Amerika prosperuje
    28.02.2015 20:32

    Kdy se už konečně naplní ten ruský sen, který sdílejí rudokpoytníci celého světa už od dob Chruščeva že se zhroutí. To je furt samý historický maximum a nejlepší zisky za tolik a tolik let a Amerika se ne a ne zhroutit. Musí to být hrozný po tolika letech umírat a vidět, že jsme uvěřili a budovali komunismus na hovno. Chudí duchem. A ted' ještě ke všemu ten trotl Putin.
    ..
Aktuální komentáře
07.04.2026
17:46Jak by to mohlo letos a příští rok vypadat s americkou a evropskou ekonomikou?
15:44PODCAST Týdenní výhled: Trh přestal brát Trumpovy hrozby vážně, americká inflace má skokově narůst  
14:50Wall Street čeká silná výsledková sezóna, trhy ale sledují válku a ropu
14:21Výsledková sezóna v USA: Kalendář pro 1. čtvrtletí 2026
14:20Výsledková sezóna v Evropě: Kalendář pro 1. čtvrtletí 2026
14:20Výsledková sezóna Česko: Kalendář pro 1. čtvrtletí 2026
12:21OpenAI, Google a Anthropic se spojují proti čínským kopiím svých AI modelů
11:40Akcie se dopoledne vydávají vzhůru bez ohledu na další Trumpovo ultimátum  
11:37Samsung rozdrtil odhady. Provozní zisk za první čtvrtletí je vyšší než za celý loňský rok
10:34Jeden z nových akciových normálů
10:25Pershing Square chce koupit Universal Music se štědrou prémii. Může ale narazit na odpor Bollorého
10:07Maloobchodní tržby v únoru vzrostly. Jaké šrámy zanechá íránský šok na spotřebě domácností?
9:59Meziroční inflace v březnu zrychlila na 1,9 procenta, vyplývá z odhadu ČSÚ
9:51Maloobchodní tržby v Česku v únoru zpomalily meziroční růst na 4,1 procenta
9:15Šéf IEA: Válka na Blízkém východě nastartuje růst obnovitelných zdrojů
9:12Rozbřesk: Inflace v potravinách bude vyšší zejména v roce 2027, růst cen koruně nepomůže
8:55Komerční banka, a.s.: Oznámení o umístění evropských krytých dluhopisů
8:49CSG hrozí žalobou Kofingu, Trumpovy výhrůžky zvedají ceny ropy a americké pojišťovny slaví  
6:06PODCAST Analytický radar: Vyšší cílová cena ČEZ, ale také opatrnost. Restrukturalizace jako klíč?  
06.04.2026
22:00S&P 500 rostl čtvrtým dnem v řadě; čeká se na Trumpovo ultimátum  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
20:00USA - Zápis z jednání FOMC